Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Vojen Smíšek]

Na Lipně chystají Skicross ve spolupráci s týmem Evy Samkové

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.01.2017 14:32


Skiareál Lipno si na letošní sezonu připravil několik novinek, které návštěvníkům nabízí více zábavy na sněhu. Jednou z nich je i Skicrossová trať, kterou navrhoval tým Evy Samkové a právě v těchto dnech ji modeluje její osobní trenér Jakub Flejšar tak, aby ji mohli o víkendu vyzkoušet první návštěvníci.

Po úspěchu Evy Samkové v Soči nabyly crossové disciplíny na popularitě a začala se o ně více zajímat i široká lyžařská a snowboardová veřejnost. Právě skicross a snowboardcross jsou zajímavým zpestřením, a proto se Skiareál Lipno rozhodl tuto alternativu nabídnout.

"Skicross jsme připravovali již na loňskou sezonu, ale díky špatné zimě jsme ho nemohli veřejnosti představit. V létě jsme ještě některé části vylepšili a právě nyní díky skvělým sněhovým podmínkám dostává svoji kompletní zimní podobu," uvádí ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek a dodává, že skicross je, spolu se slalomovým úsekem pro veřejnost a rozšířeným Snowparkem Lipno, jedním z prvků, které do Skiareálu přináší více zábavy pro klienta.

Trať je stavěna tak, aby si jí užili všichni naši lyžaři a snowboardisti, jak děti, tak rodiče. Zároveň nabídne i zázemí pro tréninky a závody. Právě snowboardcrossový tým Evy Samkové uspořádá na Lipně v první polovině března jeden ze snowboardových kempů. Během šesti dnů se budou účastníci kempu, pod vedením zkušených trenérů, věnovat technice jízdy na snowboardu v klopených zatáčkách, boulích a skocích, ale i první pomoci, údržbě snowboardů a správné životosprávě.

"Kemp je určen pro veřejnost od sedmi do sedmdesáti let. Přihlášení účastníci mají možnost setkat se a zatrénovat si s našimi reprezentanty a získat od nich cenné zkušenosti. Během programu kempu využíváme například i videokoučink, kdy účastníky natáčíme a fotíme během jízdy a záběry s kempery následně rozebíráme během večerních přednášek. Trať na Lipně je jednou z mála v ČR, proto chceme využít její potenciál a přiblížit tento sport veřejnosti," říká její stavitel a vedoucí kempů Jakub Flejšar.

Ve skicrossové trati proběhne tuto sezonu i několik závodů. Ve dnech 28.-29. ledna se v lipenské trati uskuteční první závod ve snowboardcrossu na Šumavě v rámci Českého poháru. Další událostí bude Snowboard banked slalom Lipno 2017, v rámci kterého jedou čtyři závodníci v trati.

"Tradici tohoto závodu jsme odstartovali již loni. Je to podobné jako snowboardcross, ale nikdo z účastníků není crossový profík, proto jsme to pojali více zábavně. Kromě moderních snowboardů jsme zařadili i kategorii "oldschool", která se jede na historických prknech," říká Vojen Smíšek, mluvčí Skiareálu Lipno. "V této retro kategorii se nehodnotí pouze čas jízdy, ale i stáří a autentičnost výbavy a minulý rok se sešly opravdu krásné kousky z osmdesátých let. Je to hlavně o zábavě, a ta ke Skiareálu Lipno patří," říká Smíšek.

armSouvisející zprávy

ČEZ Motor si v Benátkách s chutí zastřílel a vyhrál pět nula

09.12.2017 19:08

Skiareál Lipno odstartuje v pátek sezónu

06.12.2017 08:09

Mikuláš na Lipně bude s lyžovačkou

17.11.2017 14:39

Skiareál Lipno chystá Funpark i delší skicross

08.11.2017 15:46

Lipno láká na podzimní výlety

02.11.2017 14:53

Skiareál Lipno už chystá sezónu

18.10.2017 19:42

Balonové létání nad Lipenskem

02.09.2017 20:57

Lipno Sport Fest vrcholí závody na divoké vodě

24.08.2017 21:58

Olympijské legendy si užívají Lipno Sport Fest

23.08.2017 18:31

Lipensko má prázdninovou novinku - zdarma cyklobusy

22.06.2017 14:33