Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Vojen Smíšek]

Skiareál Lipno otevřel všechny sjezdovky i nový snowpark

LIPNO NAD VLTAVOU - 05.01.2017 13:37


Nejlepší podmínky v letošní zimě nabízí před víkendem Skiareál Lipno. Provozovatelé otevřeli v úterý i trať Střecha, v provozu jsou všechny sjezdové tratě a lyžaři tak vyrážejí na jedenáct kilometrů sjezdovek. Jsou mezi nimi i novinky jako snowpark a také oba slalomy pro veřejnost. Jeden neměřený na nové sjezdovce K Yettimu a druhý s časomírou. Na tratích leží už téměř metr sněhu a v posledních dnech připadl nový prašan.

"Jsou tady ideální zimní podmínky a máme otevřený téměř celý areál. Lyžaři využívají možnosti měřeného i neměřeného slalomu na nové sjezdovce K Yettimu a mezi nejoblíbenější patří i červená sjezdovka Vyhlídka s atraktivním profilem, kterou jsme otevřeli v loňské sezoně," pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Začátečníci už zkoušejí novou část Snowparku, který nabízí méně náročné skoky na trénink techniky. Náročnější sportovci se potom mohou těšit na víkend, kdy se otevře část pro pokročilé. "V novém Snowparku Lipno jsme dbali na komplexnost. Vytvořili jsme část určenou pro začínající jezdce, kde jsou umístěny nízké překážky a malé skoky. Když si na nich natrénujete první krůčky ve freestylu, můžete pokračovat na větších překážkách a dál rozvíjet svůj styl. Větší překážky nově stavíme na terénních platformách, které umožní pohodlné a bezpečnější dopady," vysvětlil Vojen Smíšek, mluvčí společnosti Lipensko, který se na novém konceptu snowparku podílel.

Areál chystá také skicrossovou trať, kterou připravil tým olympijské vítězky Evy Samkové. "I ta nabízí ještě více zábavy než v minulých letech a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější lyžaře a snowboardisty," podotkl Smíšek.

Lipno zažívá jednu z nejvydařenějších sezón za poslední léta a návštěvníci mohou i v zimě vyrážet na Stezku korunami stromů. Na tu se mohou díky úschovně lyží a půjčovně bot vydat přímo ze sjezdovek. Stezka nyní nabízí pohled na kompletně zasněženou krajinu, ale i lipenskou vodní nádrž, kde vzniká vyhlášená, nejdelší bruslařská trať v Evropě. "Zatím to vypadá, že se této atrakce, kterou nám závidí i bruslařský národ Nizozemců, můžeme letos dočkat. Led má už kolem deseti centimetrů a díky předpovědím by bruslaři mohli v brzké době vyrazit na desítky kilometrů. Pro bezpečnost je potřeba 18 centimetrů silný led," ozřejmil Smíšek.

Návštěvníci Lipna se znovu mohou spolehnout i na pohodlné parkování pod sjezdovkou, půjčovnu i prodejnu vybavení, nebo také nabídku místních gastronomických provozů, které si na hlavní sezónu připravily nejednu specialitu.

armSouvisející zprávy

ČEZ Motor si v Benátkách s chutí zastřílel a vyhrál pět nula

09.12.2017 19:08

Skiareál Lipno odstartuje v pátek sezónu

06.12.2017 08:09

Mikuláš na Lipně bude s lyžovačkou

17.11.2017 14:39

Skiareál Lipno chystá Funpark i delší skicross

08.11.2017 15:46

Lipno láká na podzimní výlety

02.11.2017 14:53

Skiareál Lipno už chystá sezónu

18.10.2017 19:42

Balonové létání nad Lipenskem

02.09.2017 20:57

Lipno Sport Fest vrcholí závody na divoké vodě

24.08.2017 21:58

Olympijské legendy si užívají Lipno Sport Fest

23.08.2017 18:31

Lipensko má prázdninovou novinku - zdarma cyklobusy

22.06.2017 14:33