► Galerie ČEZ Motor - Most 3:2. [Foto: Arnošt Máče]

Plno neproměněných šancí, ČEZ Motor porazil Most jen těsně

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.12.2016 20:03

Ve 30. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad posledním Mostem 3:2 a potvrdili svou pozici lídra soutěže. Již v pondělí je čeká další zápas v Kadani (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

V utkání prvního celku s posledním byli domácí jasným favoritem, ale o vítězství se strachovali do poslední vteřiny zápasu. V něm měli jednoznačně více ze hry, ale protože neproměnili řadu jasných příležitostí, byli hosté až do konce ve hře o nějaký ten bod. Hned na začátku utkání měli šance Vráblík a na druhé straně Rod, Walker nastřelil tyčku hostující branky. Do vedení šli Jihočeši v 5. minutě, když Chovan tečoval Vráblíkovu střelu. O tři minuty později ale bylo vyrovnáno, když zkušený Kubinčák sám před Kváčou nezaváhal a trefil přesně k levé tyčce. Motor pak měl několik šancí, ale Škoda, Guman, Čermák i Vráblík vyšli naprázdno.

Ve druhé třetině se neprosadil v jasné šanci ani Nouza a střelecké domácí trápení ukončil až v 35. minutě při přesilovce opět Chovan, který zblízka do odkryté branky vrátil Jihočechům vedení. Když pak v samostatných únicích neuspěli Škoda a Chovan, byl stav stále jen o branku.

Na začátku třetí dvacetiminutovky zase selhal Nouza, ale třetího gólu se Budvar aréna přece jen dočkala. V oslabení ujel Škoda, byl faulovaný a nařízené trestné střílení bezpečně proměnil. Jenže stačila chvíle domácí nepozornosti a velezkušený Divíšek přiblížil hosty na dostřel. Ti v závěru hráli při přesilovce power play, ale na bodový zisk už nedosáhli.

Branky a nahrávky: 5. Chovan (Vráblík, Pajič), 35. Chovan (Nouza, Pavlin), 42. Škoda (TS) - 8. Kubinčák (Divíšek), 46. Divíšek (Černý). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Grech - Krátký, Šmika. Diváků: 5260.

České Budějovice: Kváča - Suchánek, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Mazanec, Mucha, Zíb - Walker, Rob, Čermák - Nouza, Pajič, Chovan - Šulek, Škoda, Květoň - Točík, Babka, Guman.

Most: Pinc - Černý, Rulík, Strejček, Šesták, Hora, Štefl - Kubinčák, Divíšek, Dufek - Rod, Alinč, Šimeček - Smolka, Řehoř, Stříbrný - Mical, Veselý, Trübenekr.

Martin Štrba (České Budějovice): Těžko hodnotit. Jsme rádi za tři body. Po první třetině 14:4, pak 18:1 na střely a stav 2:1. Už to mělo být dávno rozhodnuté. Chyběl nám důraz v koncovce a pohotovost. Pinc soupeře hodně držel a myslím, že hlavně jemu vděčí soupeř za výsledek. Most vytěžil díky zkušeným hráčům z minima maximum.

Jaromír Šindel (Most): Přijeli jsme sem hrát antihokej, abychom soupeře pozlobili. Až na výsledek nám to vyšlo. Nezkušenost našich hráčů ale umožňuje soupeřům nás přehrávat. Všechny puky dostávají zadarmo. V závěru jsme se to pokoušeli ještě zdramatizovat, ale už to bylo marné.