Dynamo si v pohodě poradilo s Prostějovem, stále drží domácí nedobytnou tvrz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.10.2016 20:01

Ve 12. kole druhé ligy porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na vlastním hřišti Prostějov 3:0 a nadále tak drží domácí stoprocentní bilanci. Utkání s nováčkem soutěže měli Jihočeši plně pod kontrolou.

Dynamo České Budějovice - 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)

O tom, kdo bude pánem na hřišti, přesvědčovalo Dynamo tisícovku fanoušků hned od samého začátku. Již ve 4. minutě se do šance dostal Kalod, branku však zblízka netrefil. Skóre se poprvé změnilo v 19. minutě, kdy se k zahrání trestného kopu na hranici velkého vápna postavil Táborský a levačkou poslal míč přes zeď do sítě. O čtyři minuty domácí své vedení navýšili, po rohu napálil balon do branky Benát. A nebýt hostujícího gólmana Kofroně, který skvěle vyřešil šance Kaloda a Kaduly, byl poločasový rozdíl mnohem vyšší.

Rovněž nástup do druhé půle patřil jasně domácím, ale Kalod a Táborský své dvojité šance neproměnili, tudíž to bylo stále jen o dvě branky. Táborský běžel při té své druhé tutovce dokonce sám na brankáře, ale jeho svatyni přestřelil. Kalod se však nakonec přece jen dočkal, když jedenáct minut závěrečným hvizdem po centru Klesy uklidil míč do šibenice. Prostějov toho na jihu Čech moc nepředvedl a mohl být rád, že si neodvezl ještě větší příděl.

Branky: 19. Táborský, 23. Benát, 79. Kalod. ŽK: Rus, Pančochář (oba Prostějov). Rozhodčí: Mrázek - Boček, Hájek. Diváků: 1011.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Benát, Čavoš (82. Hála) - Wermke (84. Řezáč), Kadula (68. Pešek), Táborský - Kalod.

Prostějov: Kofroň - Machynek, Schuster, Rus, Hirsch - Pančochář - M. Machálek (57. Šteigl), Petržela, Zapletal (46. Nekuda), Štrombach - Chwaszcz (76. Fládr).