ČEZ Motor porazil Třebíč po nájezdech, doma poprvé bodově ztratil

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.10.2016 20:53

V 16. kole první WSM ligy utrpěli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru první domácí bodovou ztrátu. S Třebíčí remizovali po základní hrací době 4:4, o bodu navíc pak rozhodli v samostatných nájezdech.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 5:4 po s. n. (2:0, 0:1, 2:3 - 0:0)

Zatímco v prvních dvou třetinách byl jasně lepší Motor, Třebíč se ve třetí části rozehrála a využila několik chyb domácího týmu. Jihočeši vedli dvakrát o dva góly, vítězství ale v normální hrací době nedotáhli do konce. Minutu před koncem si slabou chvilku vybral gólman Bláha a hosté srovnali snadno na 4:4. V prodloužení se nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Třebíč první dva neproměnila, zatímco domácí Nouza a Čermák ano, tudíž druhý bod získal ČEZ Motor.

Branky a nahrávky: 9. Kuchejda (Babka, Fillman), 10. Heřman (Pavlin, Pýcha), 45. Čermák (Suchánek, Rob), 47. Babka (Kuchejda), rozh. náj. Nouza - 39. Milfait (Kusko, R. Zohorna), 45. Dymáček (Psota), 49. R. Zohorna (R. Erat), 59. Mrázek (R. Erat, Niko). Rozhodčí: Kasík - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5077.

České Budějovice: Bláha - Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec, Zíb - Nouza, Rob, Čermák - Žálčík, Esposito, Heřman - Kuchejda, Škoda, Babka - Šulek, Doktor, Točík.

Třebíč: D. Svoboda - J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, F. Král, Koch, D. Mikyska, Schejbal - R. Erat, Dolníček, R. Zohorna - Kusko, Milfait, Mrázek - Jan Wasserbauer, Psota, Dymáček - Přibyl, Juráň, Paták.