► Galerie Tábrosko - Znojmo 1:1. [Foto: Karolina Kabičková]

Táborsko doma se Znojmem uhrálo jen bod

- 25.09.2016 08:06

Druholigoví fotbalisté Táborska nevyhráli ve Fotbalové národní lize už měsíc a statistiku nevylepšili včera ani proti Znojmu. Hosté jeli na Soukeník s vizitkou týmu, který na hřišti Táborska z pěti posledních utkání ani jednou nevyhrál. Rovněž Znojemští sérii neprolomili, jelikož se na Soukeníku zrodila remíza 1:1.

FC MAS Táborsko - 1. SC Znojmo 1:1 (0:1)

První minuty sice patřily domácímu týmu, jenže Znojmo udeřilo hned z první vážnější šance po šesti minutách. Hosté využili domácí ztráty míče uprostřed hřiště a po rychlém protiútoku dostal ideální přihrávku před branku Javůrek, na jehož střelu k tyči byl Toma krátký. Nedlouho po gólu neměl k dalšímu úspěchu daleko Njire, ovšem Toma byl tentokrát u míče jako první.

Domácí se po inkasované brance snažili o rychlou odpověď, snaha to byla ale marná. Většina centrů končila v Dolečkově náruči, případně znojemská obrana srazila balony mimo nebezpečí. Když už byl Hanzlík relativně volný, zamotal se mu míč mezi nohama. Po půlhodině naskakovali na centr dva domácí nájezdníci, jenže ani Javorek míč netrefil.

Hodně se musel chytit za hlavu útočník Mrázek, když krátce před poločasem minul z otočky branku. Obdobnou šanci měl také na straně hostů opět Javůrek. Rychlý přechod do útoku zakončil jen střelou vedle tyčky. Další šance tedy zůstaly nevyužity a Znojmo si do druhého poločasu odneslo vedení 1:0.

Do druhé půle nastoupili domácí hodně aktivně a brzo se dočkali vyrovnávacího gólu. Hanzlík ukázkově zatáhnul balon po levém křídle a naservíroval před branku Javorkovi, jehož pokus skončil v síti za bezmocným Dolečkem. Táborsko herně dominovalo a za vedoucí brankou ho hnalo více než šest stovek diváků.

Do jediné gólové šance ve druhé půli se dostalo Znojmo v 67. minutě. Přečíslení hostů nedokázal využít ke druhé brance Klíma, když trefil jen skvěle vyběhnutého gólmana Tomu. Z protiútoku zatopili na druhé straně Ciku s Mrázkem, při jejichž akci se předvedl také gólman Znojma Doleček, který vytáhl prudkou střelu na roh. V závěru mohl ještě ve prospěch domácích rozhodnout náhradník Froněk, kterému k dorážce do prázdné branky chyběl jen kousek. S remízou 1:1 tak byli více spokojení hosté ze Znojma.

Branky: 54. Javorek - 6. Javůrek. Rozhodčí: Matějček - Kubec, Vít. Diváci: 647.

Táborsko: Toma - Landovský (46. Hovorka), Cíferský, Hanzlík, Mráz - Kalvach, Ciku (86. Fulnek), Nešický, Džafić - Javorek, Mrázek (73. Froněk).

Znojmo: Doleček - Svozil, Čereda, Odehnal, Cihlář - Helísek, Javůrek (89. Bartolomeu), Šumbera (75. Rybička), Njire - Urbančok (60. Nepožitek), Klíma.

Petr Frňka (FC MAS Táborsko): Potřebovali jsme vyhrát, tudíž nemůžu být s bodem spokojený. Velice brzo jsme udělali hrubku a soupeř dal gól. Z útočné standardky máme balon na kopačkách a pustíme z toho soupeře do brejku. Děsná chyba, která nám hned na začátku duelu nabourala plán. Přesto jsme byli více na míči a byli jsme lepším týmem. Bod nám nestačí, dostáváme se do pater tabulky, kde rozhodně být nechceme.

Radim Kučera (1. SC Znojmo FK): Do zápasu jsme vstoupili dobře a dali rychlý gól. V první půli jsme hráli ještě obstojně. Z obavy o výsledek jsme nedokázali silnému soupeři ve druhé půli odolat a domácí vyrovnali. Zahrozili jsme pak jen z brejků, ze kterých jsme už branku nedali. Bod bereme, ten se zvenku počítá.