Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie [Foto: Art4promotion]

Audiovizuální festival Vltava žije bude tentokrát dvoudenní

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.09.2016 18:35 - Aktualizováno: 06.09.2016 18:36


Bohatý hudebně zábavný program pro děti i dospělé, ukázky Integrovaného záchranného systému, 5. setkání dětských domovů, pestré zábavné atrakce, vystoupení oblíbených kapel a na závěr velkolepá multimediální show. Diváci, kteří zavítají ve čtvrtek 8. a v pátek 9. září na náplavku do Českých Budějovic, se rozhodně mají na co těšit.

"Pro letošek jsme připravili novou multimediální show, která se jmenuje CIRCLE, a je inspirovaná magickým kruhem a její premiéra byla uvedena při zahajovacím ceremoniálu během slavnostního otevření olympijského parku Rio-Lipno 2016. Nová show je paralelou mezi sportem a životem a symbolizuje naplnění životních cílů," řekla Lenka Střítecká, jednatelka pořádající agentury Art4promotion.

5. ročník oblíbeného audiovizuálního festivalu na vodě VLTAVA ŽIJE, který každoročně navštíví více než 20 tisíc Budějčáků i hostů jihočeské metropole, proběhne premiérově ve dvou dnech. Ve čtvrtek 8. září od 15. hod. se mohou návštěvníci těšit na ukázky zástupců Integrovaného záchranného systému. Chybět nebude hasičská, záchranářská a policejní technika nebo ukázky záchranářských prací v praxi. Ve čtvrtek také proběhne projekt Vltava žije dětem a 5. ročník Setkání dětských domovů s atraktivním programem, se spoustou zábavných atrakcí, skákacích hradů, klauniádou nebo vlastními uměleckými vystoupeními děti z dětských domovů. Stejně jako každý rok během čtvrtečního programu bude probíhat prodej řemeslných výrobků, které vlastnoručně vyrobily děti z dětských domovů.

"Setkání dětských domovů navzájem nebo setkání dětských domovů s pěstounskými rodinami se nikde jinde neděje. Žádnou podobnou akci jsem nezažil. Musím říci, že dětem to přináší emoce, protože se setkávají nejen s kamarády s různých koutů jihočeského kraje, ale také s dětmi s pěstounských rodin. Navzájem si tak můžeme vyměňovat svoje cenné zkušenosti. Tato akce má pro nás obrovský význam. Děti se na ni neskutečně těší, připravují se a chtějí také ukázat, že jsou manuálně zruční," říká Josef Peiker, ředitel DD Žíchovec.

Z hudebních vystoupení se návštěvníci mohou těšit na kapelu Yamaband a na koncert Kašpárka v rohlíku.

Páteční program začíná v 16.30 hod. koncertem Pavla Callty, Od 18:15 vystoupí kapela Portless, poté od 20:15 naváže uskupení MIB Quartet s Michaelou Gemrotovou koncertem filmových a muzikálových melodií. Součástí pátečního doprovodného programu jsou expozice generálního partnera festivalu SKUPINY ČEZ. Tou první je oblíbená relaxační Energy zóna a tou druhou pak charitativní projekt Pomáhej pohybem.

"Důvodů, proč jsme generálním partnerem tohoto festivalu, je víc. Ten hlavní je, že jižní Čechy jsou výjimečný kraj, Budějovice jsou výjimečné město a potřebují výjimečnou akci. Úroveň tohoto festivalu je skutečně světová a my jsme přesvědčeni, že si kraj, město i samotná Vltava tuto akci zaslouží. A v neposlední řadě je pro nás také důležité spojení s charitou," říká Petr Šuleř za generálního partnera Skupinu ČEZ.

Na speciálně upraveném kole si bude moci každý zájemce zasportovat, zasoutěžit a zároveň přispět na dobrou věc - konkrétně podpořit klienta denního stacionáře BAZALKA v Českých Budějovicích, který je upoután na invalidním vozíku, trpí bolestivými spasmy končetin a je zcela odkázán na pomoc druhé osoby. Část získaných financí bude také věnována florbalovému klubu FBC Štíři České Budějovice pro nákup speciálního vozíku pro hendikepovaného hráče Adama Šimonka. "Očekáváme, že během akce Pomáhej pohybem bychom mohli v pátek získat až 100 tisíc korun," dodává Šuleř.

"Já si myslím, že České Budějovice jako město si zaslouží podobnou tradiční akci, která má návštěvnost mezi 20 a 30 tisící návštěvníků. Byla bych rada, kdyby i v příštích letech byla tato akce zařazena mezi zvlášť významné akce a podpořena," uvedla radní Lucie Kozlová za město České Budějovice, které letos podpořilo festival částkou 800 tisíc korun.

Po skončení pátečních koncertů zhruba od 21:00 hod. se diváci mohou těšit na výpravnou multimediální show CIRCLE. "Velmi si vážíme toho, že Český olympijský výbor vybral VLTAVU ŽIJE jako zahajovací show na Lipně. Byl to pro nás obrovský závazek a výzva. Jsem moc rád, že show, která proběhla během otevření olympijského parku, můžeme nabídnout i divákům v Budějovicích," dodal Rudolf Střítecký z agentury Art4promotion, který je zároveň hlavním dramaturgem a režisérem show CIRCLE.

Padesátiminutová show inspirovaná symbolem magického kruhu se bude skládat z pěti částí a bude oslavou naplněného života, krásy sportu i jižních Čech. Diváci se mohou těšit na obří projekční scéně těšit na neobvyklou kombinaci audiovizuálních prvků a více než čtyřicítku performerů znázorňujících sport a život v pohybu. "Po loňském ročníku jsme zjistili, že divák nechce náročnou show, ale chce zážitek, chce se nechat unášet audiovizuálním zážitkem. Proto se snažíme diváka celým příběhem vést," doplňuje Střítecký.

Multimediální scéně vytvořené v prostoru Lannovy loděnice bude dominovat kruh. Nedílnou součástí show je voda, a to jak vodní plocha Vltavy, tak i velkoplošná projekční vodní stěna. Dalšími vyprávěcími nástroji bořícími jazykové bariéry, budou i hudba, komponovaná z převážné části přímo pro show, projekce, animace, scénické prvky, lasery, světla, akrobacie na vodě i ohňostroj. "Letos bude mít náš festival poprvé z velké části autorskou hudbu. Zprvu jsem se této spolupráce trochu obával, protože standardně kupujeme hudbu pro naše show ze světové nabídky. Nicméně byl jsem příjemně přikvapen a nakonec jsem za tu spolupráci velmi rád. Díky spolupráci s kapelou Portless nám vznikla originální autorská hudba. Do budoucna bychom rádi, aby autorská hudba byla v rámci našich show dominantní," dodává na závěr Střítecký.

armSouvisející zprávy

Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově

22.09.2016 10:17

Show "Vltava žije" pomohla handicapovaným

12.09.2016 11:41

Audiovizuální festival Vltava žije bude tentokrát dvoudenní

06.09.2016 18:36

Sobotní Slavnosti mrkve ve Zlivi ozdobí ohňostroj

18.08.2016 10:05