Táborsko porazilo v dramatickém utkání Třinec 3:2

SEZIMOVO ÚSTÍ - 28.08.2016 17:06

Fotbalisté Táborska porazili v sobotním zápase 4. Kola Fotbalové národní ligy na domácím hřišti Třinec 3:2.

FC MAS Táborsko - FK Třinec 3:2 (2:1)

Branky: 33. Traore, 42. Džafić, 67. Traore - 45. Bedecs (pen.), 84. Motyčka. Rozhodčí: Severýn - Melichar, Myška. ŽK: Kalvach, Mrázek, Traore - Ižvolt. ČK: 90. Traore.

K první větší šanci se dostali třinečtí fotbalisté v 10. minutě, ale obránce Ciferský byl pohotový proti razantní hlavičce jednoho z hostujících hráčů. O deset minut později zahrozil Třinec opět centrovaným balónem, ale opět skvěle zasáhl obránce Ciferský.

Ačkoliv byli hosté prvních pětadvacet minut aktivnějším týmem, byli to Táborští, kteří se radovali z první branky. Z rychlého brejku dokázal ve 33. minutě pohotově zakončit Traore. Neuběhlo ani deset minut a Džafić dostal po nenápadném centru Táborsko do dvoubrankového vedení. V poslední minutě prvního poločasu však zahrál domácí Mrázek v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Bedecs.

Druhá půle přinesla několik příležitostí, které ale ani jeden z týmů nedokázal využít. Hosté mohli vyrovnat z dalšího rychlého brejku a domácí si na druhé straně mohli pojistit vedení standardní situací. Do 65. minuty tak neměli diváci moc příležitostí, aby pochválili hru jednoho či druhého celku. To se však změnilo o dvě minuty později, kdy táborské příznivce rozjásal Traore střelou zpoza vápna.

Závěr klání přinesl další gólovou akci hostí a Táborsko se ještě v 84. minutě muselo strachovat o výsledek. Třineckým vykřesal naději Motyčka, který skóroval po rohovém kopu. Hosté zaveleli k útoku a snažili se využít výhody jednoho muže poté, co dostal rychle za sebou dvě žluté karty Traore. Táborští však dokázali těsný stav uhájit.

Táborsko: Toma - Landovský, Nešický, Džafić, Ciku (80. Dordević) - Kalvach, Cíferský, Mráz, Mrázek - Hanzlík, Traore.

Třinec: Paleček - Vengřinek, Malcharek, Janoščín, Hošek - Janošík (61. Stříž), M. Čelůstka, Bedecs, Ižvolt (70. Málek) - Krišto, Motyčka.