Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

Třetí semifinále v Třebíči zvládl ČEZ Motor, vede v sérii 2:1

- 13.03.2015 20:32

Semifinálová série play off první hokejové ligy mezi ČEZ Motorem České Budějovice a Třebíčí se za stavu 1:1 na zápasy přesunula dnes na Vysočinu. Třetí zápas vyzněl lépe pro Jihočechy, kteří vyhráli 4:2 a mají tak vedení v sérii na své straně.

Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Úvodní třetina branku nepřinesla, zato v prostřední části padlo hned pět gólů. Do vedení šli při čtyřminutové přesilovce domácí díky Havlovi. Motor však záhy vyrovnal, když se trefil navrátilec do sestavy Pajič, který v minulých zápasech stál kvůli disciplinárnímu trestu. Třebíč má velmi nebezpečné přesilovky, což potvrdila Eratem, který další početní výhodu přetavil znovu ve vedoucí gól domácích. Opět však netrvalo dlouho a Motor opět vyrovnal. Strakovu střelu tečoval Heřman. Jihočeský obrat dokonal další navrátilec Růžička, který naskočil po zranění a perfektní ranou dal v přesilovce vedoucí gól Motoru.

Ve třetí třetině byla hra vyrovnaná, důležitým okamžikem bylo vyloučení domácího Králíka na 2+10 minut. V samém závěru sáhla Třebíč ke hře bez brankáře, která jí nevyšla, protože Straka dal do prázdné branky čtvrtou branku hostů.

V sobotu se hraje v Třebíči čtvrtý zápas (17.30).

Branky a nahrávky: 23. Havel (Erat, Malena), 34. Erat (Havel, Dolníček) - 27. Pajič (Boháč, Kuchejda), 37. Heřman (Straka, Nouza), 39. Růžička (Straka, Heřman), 60. Straka (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Králík (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 4460. Stav série: 1:2.

Třebíč: Dusík - Bilčík, Malena, Charousek, Janáček, Přibyl, Šaur - Havel, Dolníček, Erat - Králík, Raška, Vodný - Beneš, Čuřík, Wasserbauer - Paták, Čech, Jaroš.

České Budějovice: Bláha - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Růžička - Boháč, Pajič, Kuchejda - Heřman, Straka, Nouza - Švihálek, Přibyl, Vaniš - Pašek, Rob, Marek.