Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

I počtvrté ČEZ Motor s Duklou prohrál, znovu stejným výsledkem 2:1

JIHLAVA - 14.01.2017 21:12

Ve šlágru 41. kola první WSM ligy, kdy se utkali třetí s prvním, prohráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru v Jihlavě před televizními kamerami 1:2 po prodloužení a ani na čtvrtý pokus v letošní sezoně Duklu neporazili. Ve středu hraje Motor doma s Třebíčí (17.30).

HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice 2:1 po prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Začátek zápasu byl zcela v režii hostů, ve 4. minutě zachránila domácího gólmana horní tyčka. Domácí se dostali do hry až díky první přesilové hry, kterou sice nevyužili, ale dostali se do tempa. V závěru úvodní části pak druhou přesilovku už využili, když se před Kváčou prosadil bekhendem Skořepa.

V druhé třetině už byl Motor lepší, měl výhodu tří přesilovek, ale nic z nich nevytěžil. Ve třetí dvacetiminutovce to byla s vylučováním ještě větší divočina, Motor hrál 48 vteřin 5 na 3, Fronk trefil horní tyč, Jihočeši domácí zatlačili a dlouho marně dobývali branku výborně chytajícího 17letého Škarka. Vyrovnání se dočkali po parádní přihrávce Heřmana na Fronka, jenž nezaváhal a dal na 1:1. V závěru základní části šli na trestnou hostující Novák a Hřebejk, Jihlava hrála nejdříve 5 na 3, pak 5 na 4, ale nic z toho nevytěžila. Nedisciplinovanost hostů ale pokračovala, po zbytečném faulu šel ven Vlček a po špatném střídání usedl na trestnou také Nouza, takže Dukla měla znovu výhodu přesilovky 5 na 3. Tu sice nevyužila, ale už v pokračující 5 na 4 napřáhl od modré Říha a od bruslí Pavlina se puk nešťastně odrazil za bezmocného Kváču. Jihlava tak i počtvrté letos porazila Motor a znovu stejným výsledkem 2:1.

Branky a nahrávky: 19. Skořepa (Důras, Jergl), 65. Říha (Kaláb, Jergl) - 54. Fronk (Heřman). Rozhodčí: Hejduk, Kašík - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváků: 3065.

Jihlava: Škarek - Kajínek, Říha, Půža, Bilčík, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný - Jergl, Skořepa, Důras - Anděl, Seman, Březina - Diviš, Zeman, Čachotský - Stoklasa, Jícha, Szathmáry

České Budějovice: Kváča - Novák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek, Mucha, Mazanec - Hřebejk, Škoda, Květoň - Heřman, Nouza, Šulek - Žovinec, Babka, Fronk - Guman, Vlček, Marek.