Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

ČEZ Motor předvedl na Kladně parádní obrat, ačkoliv prohrával o tři branky

KLADNO - 08.10.2015 18:54

Parádní obrat předvedli včera českobudějovičtí hokejisté v jedenáctém kole WSM první ligy na ledě Kladna. Ačkoliv po 12 minutách prohrávali o tři góly, nakonec vyhráli po prodloužení 4:3.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 3:4pp (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)

Domácí Kladno mělo raketový vstup do utkání a postupně Gutwald, po něm Nash a Stach vyhnali již ve 12. minutě českobudějovického brankáře Gábu na střídačku, místo kterého naskočil Bláha. Motoru změna pomohla. Hned o minutu později hosté využili přesilovku Nouzou a v 17. minutě to bylo už jen o gól. Na 3:2 snížil Žálčík. Potom střelcům poněkud zvlhnul střelecký prach, i když ve druhé třetině mělo Kladno výhodu krátké přesilové hry pět na tři. Stav 3:2 svítil na ukazateli skóre i po čtyřiceti minutách. Další branka padla až sedm minut před koncem utkání. Ve hře čtyři na čtyři se podruhé v utkání prosadil českobudějovický Žálčík. Další gól do konce normální hrací doby nepadl a zápas dospěl do prodloužení. V něm hned v úvodu rozhodl hostující Straka.

Branky a nahrávky: 9. Gutwald (Kindl, Dalecký), 10. Nash (Rudovský, Stach), 12. Stach (Rudovský) - 13. Nouza (Straka, Vráblík), 17. Žálčík (Rob, Suchánek), 53. Žálčík (Rob, Žovinec), 61. Straka (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 10:10 + Zíb (CEB) 10 min. + OK. Využití: 1:2. Diváci: 2309.

Kladno: Mensator - Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald - Dvořáček, Skuhravý, Horna - Rudovský, Stach, Bílek - Dalecký, Kindl, Redlich - Čurda, Šilhavý.

České Budějovice: Gába (12. Bláha) - Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann - Kuchejda, Pajič, Babka - Nouza, Straka, Heřman - Žálčík, Rob, Švihálek - Guman, Prokeš, Přibyl.