Praha-město Praha-západ

Čtyřmi góly ve třetí třetině ovládl ČEZ Motor duel na Slavii

PRAHA - 23.11.2016 21:27

V 27. kole WSM první ligy zvládli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru další těžký duel a ve šlágru kola porazili pražskou Slavii na jejím ledě. V sobotu se Jihočeši doma utkají v dalším zajímavém duelu s Jihlavou (17.00).

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Souboj týmů s aktuálně nejlepší formou otevřel slávistický útočník Petr Beránek, na konci úvodní třetiny ale srovnal Michal Chovan. Sešívaní se znovu dostali do vedení, a to v nejlepší možnou chvíli - druhou branku dali do šaten. Jenže České Budějovice se psychicky nepoložily a třetí třetinu jednoznačně ovládly. Daly v ní čtyři góly, a natáhly tak sérii vítězství na osm zápasů.

Branky a nahrávky: 7. Beránek (Pohl, Endál), 40. Dušek (Novák) - 18. Chovan, 43. Čermák (Pavlin, Pajič), 46. Šulek (Walker, Vráblík), 58. Čermák (Chovan, Pavlin), 60. Pajič. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2065. Rozhodčí: Koziel - Adamec, Poruba.

Slavia Praha: Polívka - Pohl, Knot, Novák, Holý, Kolařík, Růžička, Valík - Jankovský, Šafránek, Šagát - Endál, Dušek, Beránek - Rys, Kubica, Kadlec - Schleiss, Ššteiner, Kružík.

České Budějovice: Kváča - Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Mazanec, Žovinec, Zíb - Květoň, Nouza, Heřman - Chovan, Pajič, Čermák - Šulek, Walker, Volek - Kuchejda, Škoda, Babka.