Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Dynamo přišlo v závěru ve Vítkovicích trestuhodně o vítězství, veze tak pouze bod

VÍTKOVICE - 19.11.2016 15:48 - Aktualizováno: 19.11.2016 19:34

Vítězství v 16. kole, které by je posunulo na druhé místo v tabulce, si dnes nechali trestuhodně uniknout fotbalisté českobudějovického Dynama na hřišti předposledních Vítkovic. Remizovali 1:1, přičemž branku na 1:1 obdrželi v nastaveném čase.

MFK Vítkovice - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

V sestavě Jihočechů došlo k vynuceným změnám, k utkání neodjel trojlístek opor, Šourek, Táborský a Kalod. Byli to ale právě hosté, kteří se radovali z vedení. Do rychlého brejku vyslal Kadulu kapitán Benát a prvně jmenovaný se nemýlil - 0:1. Vítkovice mohly rychle vyrovnat, ale Vacek z ostrého úhlu nastřelil jenom tyč.

Druhý poločas přinesl šance na obou stranách, hlavně ovšem pak infarktový závěr. Pojistku na tříbodový zisk Jihočechů mohli dát ve velkých šancích Benát a Wermke, ovšem selhali a přišel trest. Doslova v poslední vteřině totiž vyrovnal Ondráček a Dynamo tak úplně zbytečně přišlo o dva body.

Branky: 90.+1 Ondráček - 21. Kadula. ŽK: Hlavsa, Mikula (VIT). Rozhodčí: Franěk - Koval, Antoníček.

Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Coufal, Mikula, Prajza - Vaněk, Hruzík (68. Texl) - Vacek (68. Ondráček), Demeter (64. Duda), Hlavsa - Fiala.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Kladrubský, Novák, Funda - Čavoš (63. Hála), Čermák - Wermke, Benát, Pešek - Kadula (79. Vaněk).

Martin Pulpit (Vítkovice): Odehráli jsme výborný druhý poločas, ve kterém jsme zachránili bod v úplném závěru utkání. Měli jsme více šancí na vstřelení branky, ale můžeme být rádi za remízu 1:1. Mužstvo zaslouží pochvalu. Po sérii tolika porážek se za stavu 0:1 vypnout k takovému výkonu, to se musí před mužstvem smeknout.

David Horejš (České Budějovice): Pro nás je výsledek zklamáním. Myslím si, že v první půli jsme byli jednoznačně lepší, měli jsme hodně šancí a rozdíl mezi týmy byl velký. Ve druhé půli Vítkovice nakopávaly balóny, které jsme dobře bránili. Sami jsme měli dvě vyložené šance, kdy jsme měli dát na 2:0, nedali jsme, a jak už to ve fotbale někdy bývá, přišel dlouhý aut, propadlo to a domácí vyrovnali. Jsme zklamaní, protože dnes jsme tu ztratili dva body. Měli jsme rozhodnout, dát na 2:0 a bylo po zápase. Hráli jsme bez tří hráčů základní sestavy, jeden vykartován, dva zranění. Sice chyběli, ale kluci, kteří je nahradili, předvedli dobrý výkon. Za to, že jsme nevyhráli, si můžeme sami. Na druhou stranu Vítkovice předvedly sympatický výkon, tlačily se dopředu, ale vyrovnaly se štěstím. Mohli jsme přezimovat druzí, ale je tam ještě 14 zápasů na jaře a jedeme dál.