Karlovarsko Sokolovsko

► Galerie Hollywoodská star Jeremy Renner v Karlových Varech. [Foto: Pavel Gejdoš]

Jeremy Renner: Jako akční hrdina si nepřipadám

KARLOVY VARY - 07.07.2017 15:55 - Aktualizováno: 07.07.2017 22:35


Ač s oběma rukami v ortéze po úraze při natáčení dalšího dílu série Avengers, nešetřil hollywoodský herec Jeremy Renner v Karlových Varech úsměvy a vtípky. Na 52. ročníku mezinárodního filmového festivalu přijel uvést nejnovější snímek Wind River a převzít cenu prezidenta přehlídky. Wind River je příběhem lovce škodících šelem v zapadlé indiánské rezervaci. Vyrovnává se s těžkým traumatem a rozpadem manželství po nikdy dostatečně neobjasněné ztrátě dcery, který se nachomítne k obdobně těžké zkoušce svého kamaráda. Do města v ledových zimních pustinách přijíždí vyšetřovatelka FBI a vezme si jej k ruce. Následně se rozplétá smutný příběh o odvaze dívky s indiánskou krví a bestiálnosti některých místních.

Pro Taylora Sheridana byl snímek Wind River režisérský debut. "Znal jsem ho ale jako scenáristu a byl vynikající," svěřil se dnes Renner novinářům v Karlových Varech.

Šestačtyřicetiletý rodák z kalifornského Modestu vystudoval Fred C. Beyer High School a Modesto Junior College. První filmovou roli získal v roce 1995 v kanadské komedii Banda na výletě (Senior Trip), objevil se například v Kriminálce Las Vegas či akčním snímku S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení. Po boku Charlize Theron se objevil dramatu Její případ, zahrál si v thrilleru 28 dní poté, Bradu Pittovi sekundoval v Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem.

Nominaci na Oscara si vysloužil rolí Williama Jamese ve válečném dramatu Smrt čeká všude režisérky Kathryn Bigelow. S bratrem dalšího letošního karlovarského hostra Caseyho Afflecka Benem si zahrál ve snímku Město, která mu znovu přinesla nominaci na Oscara, muže zákona ztvárnil v seriálu Zvláštní poldové. Po Affleckovu kamarádovi Mattu Damonovi zase převzal funkci v akčním filmu Bournův odkaz, Tomu Cruisovi pomáhal v roce 2011 v Mission Impossible - Ghost Protocol i v pokračování s podtitulem Národ grázlů.

Agenta Clinta Bartona/Hawkeye zahrál v komiksových filmech od Marvelu Avengers a Captain America: Civil War. Jeníčkem byl v akčním spektáklu Jeníček a Mařenka: Lovci čarodejnic. "Řada lidí mě zná jako akčního hrdinu, já si tak ale nepřipadám. Chci herecky růst a čelit zajímavým výzvám. Nová je pro mě i role otce mé malé dcery," míní Renner.

K jeho koníčkům patří psaní a také rockové koncertování. Že se ale nestal rockovou hvězdou nelituje. "Jako herec mohu vyjadřovat emoce, jako zpěvák bych prostě jen zpíval a možná by mě opakování mých písní po čase začalo štvát," zamýšlí se.

Nyní tak natáčí snímek Avengers: Infinity War, kvůli kolizi natáčení se musel vzdát role v dalším pokračování Mission Impossible. "Mrzí mě to, protože s Tomem Cruisem se spolupracuje velmi dobře," posteskl si Renner.Související zprávy

Vodníci z Čech a Moravy opět míří do Chlumu u Třeboně

27.07.2017 10:25

Bratři Ebenové i Xavier Baumaxa vystoupí kvůli počasí pod střechou

27.07.2017 08:50

Jeremy Renner: Jako akční hrdina si nepřipadám

07.07.2017 22:35

Klání o křišťálový globus karlovarského festivalu: drama a melancholie

06.07.2017 22:54

Záporák i klaďas Casey Affleck přijel do Varů představit Přízrak

05.07.2017 00:33