Břeclavsko Brno-město Brno-venkov Hodonínsko Vyškovsko Znojemsko

Dynamo přivezlo ze Znojma bod, ale mělo šance na tři

ZNOJMO - 15.10.2017 17:45

V 11. kole Fortuna národní ligy remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v televizním utkání ve Znojmě 1:1 a bodově se na druhém místě dotáhli na vedoucí Opavu. Vzhledem k množství šanc í, které si zejména ve druhém poločase Jihočeši na jihu Moravy vytvořili, se bod ze Znojma jeví jako málo.

1. SC Znojmo - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)

Branky padaly jen mezi 13. a 16. minutou, kdy nejprve poslal hosty do vedení Wermke, ale konečnou remízu 1:1 zařídil znojemský střelec Růsek. Po vyrovnané první půli měli Jihočeši po přestávce na svých kopačkách hned čtyři velké šance strhnout vedení na svou stranu. Javorek, Pešek, Benát a zejména Táborský však své příležitosti neproměnili. V závěru pak Pešek dostal druhou žlutou kartu a následovala logicky červená, takže bude Dynamu chybět v hitu příštího kola, kdy v sobotu přijede na jih Čech Opava. Hrát se bude před televizními kamerami.

Branky. 16. Růsek - 13. Wermke. ŽK: Lacko, Šamánek, Štrombach - Řezáč, Javorek, Wermke, Pešek. ČK: 90+3. Pešek. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Kotalík. Diváků: 678.

Znojmo: Veselý - Helísek, Svozil (46. Malár), Mezlík, Cihlář - Machuča, Lacko, Štrombach (70. Hladík), Javůrek - Šamánek (78. Teplý), Růsek.

Dynamo: Staněk - Řezáč, Havel, P. Novák, Kladrubský - Wermke (85. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek - Mashike Sukisa (90+3. Kadula), Táborský (82. Benát).

Jiří Balcárek (Znojmo): V první půli jsme hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme šance, mohli vstřelit další góly. Navíc jsme nedořešili několik dobře rozehraných situací. Nicméně druhý poločas se nám vůbec nepovedl, nevypracovali jsme si žádnou šanci, z toho jsem zklamaný. Naopak jsme mohli několikrát inkasovat, takže musíme bod brát.

David Horejš (Dynamo): Respektujeme sílu soupeře a bod má svou váhu, ale mrzí nás zahozené šance ve druhém poločase. Po neproměněných šancích musíme bod brát, Znojmo pořád hrozilo. Do utkání jsme dobře vstoupili, dali vedoucí gól, ale soupeř brzy vyrovnal. O poločase jsme si řekli, že půjdeme aktivně dál, šance jsme měli, ale neproměnili je. O tom fotbal je.