Břeclavsko Brno-město Brno-venkov Hodonínsko Vyškovsko Znojemsko

Ve Znojmě se dalo bodovat, ale Táborsko odjelo s prázdnou

ZNOJMO - 25.09.2017 17:38

Ani na pátý pokus nevyhrál FC MAS Táborsko na hřišti soupeře. V nedělním večerním utkání FNL ve Znojmě podlehl domácím 2:1, ale minimálně s bodem se klidně mohl vrátit.

1. SC Znojmo - FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)

Jihočechům bohužel selhala koncovka v okamžicích, kdy to nejvíce potřebují. Důkazem jsou 18. a 46. minuta, kdy Táborsko neproměnilo příležitosti, po nichž by navýšilo vedení, nebo by si ho vzalo zpátky. V 18. minutě po pěkné kombinaci Myslivečka s Nešickým trefil druhý jmenovaný brankáře a po přestávce šli hosté po chybě gólmana ve třech na jednoho, Mrsić nahrával na dva volné spoluhráče před prázdnou bránu, ale asi o půl metru je minul a míč beztrestně prolétl malým vápnem.

Táborsko šlo ve Znojmě do vedení ranou ke vzdálenější tyči od Nešického už v 10. minutě, ale Znojmo za osm minut srovnalo Teplým, který překonal do protipohybu jinak skvěle chytajícího Tomu. Zápas rozhodla 68. minuta, kdy střídající Štrombach prudkou ranou pod víko zajistil domácím tři body.

Branky: 20. Teplý, 68. Štrombach - 11. Nešický. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Lakomý. ŽK: 60. Lacko - 57. Kučera, 87. Hell. Diváků: 565.

Znojmo: Veselý - Mezlík, Svozil, Javůrek (75. Hladík), Mešaninov - Cihlář, Lacko, Helísek - Šamánek, Růsek (58. Štrombach), Teplý (85. Čereda).

Táborsko: Toma - Prošek, Navrátil, Hell, Klusák - Kučera - Mysliveček (74. Blecha), Nešický, Štohanzl, Mršić - Musiol.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: Do zápasu jsme vstoupili dobře. Aleš Nešický dal nádherný gól po pěkné akci po rohovém kopu. Za několik minut jsme měli další tutovku, kdy Mysliveček s Nešickým přehráli celou znojemskou defenzivu, ale bohužel jsme na 2:0 nezvýšili. Bylo by po zápase. Pak jsme po naší chybě inkasovali na 1:1 a poločas se dohrál bez stoprocentních šancí na obou stranách. Druhý poločas pro nás začal výborně, šli jsme tři sami na jednoho, ale obrovskou příležitost jsme neproměnili, což je pro mě neuvěřitelné. Taková šance se uklízí do prázdné brány. Kdybychom tohle proměnili, možná jsme ve Znojmě vyhráli, nebo remizovali. Místo toho jsme dostali druhý gól po chybě Proška. Pak už nám chyběly síly zápas dotáhnout alespoň do remízy. To je škoda a jsem zklamaný. Poprvé v této sezóně mám pocit, že si někteří hráči nesáhli na dno sil. Budeme si muset s některými promluvit. Kdybychom ve Znojmě vyhráli, dostali bychom se na sedmé místo v tabulce. Takto musíme v sobotu doma porazit Pardubice, abychom se vzdálili od sestupových příček. Na můj vkus jsme soupeřům rozdali už spoustu bodů.