Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Stovky zaměstnanců Kovosvitu nedostaly červencové výplaty [Foto: Archiv Kovosvit MAS]

Hejtman Zimola se kvůli situaci v Kovosvitu sejde s ministrem Mládkem

ČESKÉ BUDĚJOVICE/SEZIMOVO ÚSTÍ - 17.08.2016 18:10


O komplikované situaci v podniku Kovosvit MAS Sezimovo Ústí budou dnes večer jednat ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a jihočeský hejtman Jiří Zimola, který podle svých slov situaci v podniku denně sleduje. "O situaci jsem už v pondělí hovořil s předsedou odborové organizace podniku Jiřím Ryzkou i majitelem Františkem Komárkem. Poslední informace mluví o tom, že by lidé měli své výplaty dostat během pár dní a doufám, že to tak bude," uvedl dnes Jan Mládek.

Stovky zaměstnanců Kovosvitu nedostaly červencové výplaty, místo ní mohli v těchto dnech zažádat jen o zálohu 2000 korun. Vedení firmy současný stav vysvětlilo tím, že se mu z neznámých důvodů nepodařilo získat provozní úvěr, což vedlo ke zmrazení veškerých účtů společnosti.

Ve firmě, kde pracuje 770 lidí, se během celozávodní dovolené vyměnilo celé vedení. Dnes mělo jednat s odboráři.

Zimola považuje Kovosvit MAS za jednoho z klíčových zaměstnavatelů na Táborsku, který hraje i důležitou roli v tuzemském strojírenském průmyslu. "Osud téměř osmi set zaměstnanců a jejich rodin nám nemůže být lhostejný," míní hejtman.

Ministr Jan Mládek s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou při pracovním setkání proberou i další aktuální témata týkající se Jihočeského kraje.

dasSouvisející zprávy

Kovosvit MAS povede od ledna nový generální ředitel

24.11.2016 20:15

Hejtman Zimola se kvůli situaci v Kovosvitu sejde s ministrem Mládkem

17.08.2016 18:10

Plánované investice do česko - ruského podniku MTE KOVOSVIT MAS dosáhnou 1,5 miliardy

08.12.2013 15:44