Mladí Jihočeši získali v prvních dvou dnech na dětské olymppiádě 24 medailí

TÁBOR - 27.06.2009 10:49

Celkem zatím 24 medailí (8 zlatých, 8 stříbrných, 8 bronzových) získali během prvních dvou dnů na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže reprezentanti Jihočeského kraje. Šance na další úspěcy jsou přitom veliké, protože akce končí až v neděli. Nejúspěšnější jsou v dosavadním průběhu her z jihočeských barev plavci a cyklisti, kteří mají po sedmi cenných kovech.

V bazénu zazářil především mladší žák Josef Moser, který na svých tratích třikrát triumfoval, starší žák Martin Rus vybojoval jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Mezi cyklisty zabodovaly dívky v časovce jednotlivců (tři medaile) a nadmíru se vydařily závody v cyklokrosu, kde domácí reprezentanti posbírali hned čtyři medaile. Nadmíru spokojeni mohou být také triatlonisté se čtyřmi kovy a moderní gymnastky (tři medaile). Z atletiky mají Jihočeši z prvních dvou soutěžních dnů dvě medaile, rychlostní kanoistika přispěla jedním kovem.

Medailové výsledky Jihočechů: plavání: 50 m volný způsob ml. žačky – 2. Aneta Kosobudová, st. žáci – 1. Martin Rus. 100 a 200 m motýlek ml. žáci – 1. Josef Moser. 100 m znak a 100 m volný způsob st. žáci – 2. Martin Rus. 200 m volný způsob ml. žáci – 1. Josef Moser. Cyklistika: časovka jednotlivců kadetky – 1. Andrea Jezlová, 3. Kateřina Mondlová. Žákyně – 2. Veronika Hudečková. Cyklokros kadeti – 1. Jakub Skála, 2. Tomáš Medek. Žáci – 3. Patrik Widner. Žákyně – 3. Veronika Hudečková. Triatlon: Staší žáci – 3. Václav Lebeda. Starší žačky – 2. Niki Kášková, 3. Edita Lauberová. Mladší žačky – 2. Zuzana Šimůnková. Moderní gymnastika: mladší naděje – 1. Lenka Macháčková. Starší naděje – 3. Aneta Novodvorská. Juniorky – 2. Martina Krlínová. Atletika: skok daleký žákyně – 1. Denisa Chládková, 3. Anna Švecová. Rychlostní kanoistika: K1 dívky 2000 m – 3. Jitka Luňáčková.