Dynamo podlehlo v přípravě pražské Slavii 0:2, Jurdík nedal penaltu

PÍSEK - 19.07.2015 07:40 - Aktualizováno: 19.07.2015 07:41

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli včera v přípravě v Písku s pražskou Slavií 0:2. Zejména v prvním poločase byli lepší, ale nedokázali proměnit své obrovské šance. Druhá půle už tak podařená nebyla, Jurdík navíc neproměnil penaltu. Po tomto zápase ukončilo Dynamo testování Jana Závišky a Vignona Amegana. Ani jeden z těchto fotbalistů v budějovickém klubu v nadcházející sezoně působit nebude.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:2 (0:1)

V první půli to byli "domácí", kdo měl větší možnosti. Nejprve se Linhart krásně uvolnil kolem obránců, Jurdíkovi ale přihrával do ofsajdu. V další možnosti našel Karafiát ideálním pasem za beky právě Linharta, kterého na poslední chvíli od míče odstavil Deli. Do dvacáté minuty byl stav nerozhodný, pak se skóre měnilo. Mikula prošel kolem Nováka a střelou k pravé tyči překonal Křížka - 0:1. Nejblíže vyrovnání byl Funda, jenž trefil tyč. V další šanci Funda přišel o balon, kdy jeho kličku vystihl Deli. Dvakrát pak hosty podržel brankář Berkovec.

Hned v úvodu druhé půle musel dvakrát zasáhnout Hric, další dobré zákroky předvedl gólman Křížek. Druhá branka Slavie přišla v padesáté minutě. Škoda našel přesně Pitáka, který poslal Křížka na druhou stranu - 0:2. Vzápětí po faulu na Linharta kopal Jurdík pokutový kop, který ale neproměnil.

Dynamo: Křížek - Řezáč (83. A. Dvořák), Hric (83. Lima), Karafiát, Novák (46. Wermke) - J. Pešek (70. Záviška), Benát (46. Vignon), Šimák (66. Hála), Funda (83. Vaněk) - Linhart, Jurdík.