Na závěr podzimu Dynamo doma poprvé prohrálo, nestačilo na Vlašim

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.11.2017 19:52 - Aktualizováno: 25.11.2017 19:53

První domácí porážkou v sezoně zakončili fotbalisté českobudějovického Dynama podzimní část Fortuna národní ligy. Na Střeleckém ostrově dnes v předehrávaném prvním jarním kole podlehli před televizními kamerami 0:2 Vlašimi. Ta hrála posledních 15 minut o deseti po vyloučení autora branek Vyhnala, ale i tak udržela čisté konto.

SK Dynamo České Budějovice - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:2 (0:1)

Jihočeši se mohli v případě vítězství usadit v nejhornějších patrech tabulky, ale na Vlašim to doma prostě neumí. Poprvé inkasovali v 25. minutě, kdy po rohovém kopu zcela nehlídaný Vyhnal přeskočil špatně vyběhnuvšího gólmana Staňka a hlavou otevřel skóre. K vyrovnání bylo Dynamo v nastaveném čase první půle, ale Táborského střelu pod břevno brankář hostů skvěle vyrazil.

"Šel jsem pro balon a jednoznačně to byla moje chyba. Jinak nám chybí pohyb, nepodržíme míč. Doufám, že se po přestávce zlepšíme," řekl o půli brankář Staněk.

Začátek druhého poločasu Dynamu herně vyšel, ale brankově bohužel naprázdno. V jasné šanci Havel hlavou mířil vedle, Čavoš zdálky jen těsně minul pravou šibenici. A přišel trest, když se parádně trefil znovu Vyhnal. Ten pak hosty zbytečně oslabil svým vyloučením, ale Vlašim přežila čtvrthodinu v oslabení bez inkasovaného gólu. Podržel ji opět brankář Nguyen, který si poradil se střelami Peška a Javorka, Havel v další vyložené tutovce na malém vápně hlavičkoval opět mimo. Zimní přestávku tak Jihočeši stráví na 4. místě.

Branky: 25. Vyhnal, 68. Vyhnal. Rozhodčí: Pechanec - Kubec, Vlček. ŽK: Novák, Táborský - Vyhnal, Fotr.. ČK: 0:1 (po 2. ŽK Vyhnal). Diváků: 670.

Dynamo: Staněk -Řezáč (76. Bemát), Kladrubský, Novák, Pouček (22. Havel) - Čavoš, Wermke, Javorek, Pešek - Mashike Sukisa (56. Kadula), Táborský.

David Horejš (Dynamo): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme ten poslední zápas podzimu nezvládli. Bohužel, fotbal se hraje na góly a Vlašim nám dala lekci z produktivity. My jsme sice měli celý zápas územní převahu, ale Vlašim byla efektivní a dokázala proměňovat šance. Zápas rozhodl ten první gól, který nás hodně srazil. Na některých hráčích pak bylo vidět, že jsou nervózní. My jsme to z nich chtěli o půli dostat, aby se z toho oklepali a také se nám ten vstup do druhé půle povedl. Měli jsme tisíciprocentní šanci Lukášem Havlem. Kdyby z toho byl gól, tak ten zápas mohl ještě vypadat jinak.

Petr Havlíček (Vlašim): Jsem šťastný, že jsme dokázali naplno bodovat. V posledních týdnech jsme měli takovou trochu výsledkovou krizi, kdy jsme pět týdnů čekali na vítězství. Pak jsme vyhráli minulý týden na Žižkově a jsem moc rád, že jsme tu výhru potvrdili dnes tady v Budějovicích. Podali jsme dobrý výkon a zároveň jsme měli i štěstí při šancích domácího týmu. Budějovice měly příležitost na vyrovnání, což se ale naštěstí nestalo. My jsme pak přidali krásnou druhou branku, která podle mého rozhodla.