ČEZ Motor porazil Kladno a potvrdil druhou příčku v tabulce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.11.2017 21:25

Ve šlágru 25. kola první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru před vyprodanou Budvar arénou nad Kladnem 3:0 a pojistili si druhou příčku v tabulce. V sobotu uzavřou první polovinu základní části soutěže v Přerově (17).

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Nehrál se bůhvíjak krásný hokej, ale účel svědčí prostředky a trpělivost růže přináší. Jihočeši hráli spolehlivě a trpělivě čekali na chyby hostů. Ta první přišla v 10. minutě, Pajič vysunul do úniku Galamboše a ten se štěstím otevřel skóre. Po blafáku totiž bekhendem trefil horní tyč, ale puk se odrazil do zad gólmana a od nich doputoval do branky. Další šance Heřmana a znovu Galamboše branku nepřinesly.

V prostřední části vyrobili Kladenští obrovskou chybu ve vlastním obranném pásmu, puku se zmocnil Nedorost, který poté nezištně přihrál Bártovi a ten do zcela odkryté branky snadno zvýšil.

Na začátku třetí třetiny předvedl velehrubici Novák, jenž poslal puk přímo hostujícímu Machačovi, toho však vychytal kváča. Vzápětí přišla skvělá práce Vlčka, který střelou pod horní tyč dal výsledku definitivní podobu.

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Pajič), 26. M. Bárta (Nedorost), 43. Vlček. Vyloučení: 8:6, bez využití. Rozhodčí: Wagner, Vokřál - Hejl, Kreuzer. Diváků: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Kváča - Kutlák, Kučný, Fillman, F. Novák, Pavlin, Vráblík - M. Bárta, Vampola, Nedorost - L. Květoň, L. Rob ml., Jonák - Prokeš, Vlček, Heřman - Toman, Pajič, Galamboš.

Luboš Rob st. (Motor): Z minima jsme vytěžili maximum. Představovali jsme si, že budeme hrát jinak, ale Kladno potvrdilo výbornou výkonnost. V zápasech s nejlepšími dvěma celky soutěže jsme získali šest bodů, čehož si nesmírně ceníme.

Miloslav Hořava (Kladno): Udělali jsme chyby, které soupeř potrestal. Bylo to ale výborné utkání, moc se mi líbilo.