ČEZ Motor vyprovodil Přerov s nulou, úvodní čtvrtinu zakončil jasným vítězstvím

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.10.2017 21:37

V posledním kole úvodní čtvrtiny základní části první WSM ligy porazili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru doma Přerov 3:0. Do čtvrtiny druhé vstoupí v pondělí v Litoměřicích (18).

ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Jihočechy vedli do zápasu po odvolaném trenérovi asistenti Štrba s Bombicem a jejich svěřenci začali zostra. Do vedení šli už ve 4. minutě, kdy střelou z úhlu zaskočil gólmana Klimeše obránce Pavlin. Ten byl při střelecké chute, ale hostující ochránce svatyně se rozchytal a předvedl výborné zákroky. Přerov nehrál take vůbec špatně a i Kváča v domácí brance se musel co činit.

Ve druhé části měl Motor ještě rychlejší gólový nástup než v úvodní dvacetiminutovce. Vlčkovu šanci ještě Klimeš zlikvidoval, ale puk se dostal ke Kutlákovi, jenž neměl problem trefit odkrytou branku. Následně se Přerovu naskytla velká šance na zkorigování, ale minutu a půl trvající přesilovku 5 na 3 nevyužil. Přesilovku pak hráli domácí, Kutlák chyboval a na kváču jel sám Procházka, ale neuspěl. Stejně si na druhé straně vedl Heřman. Další přesilovku však už Jihočeši využili, Crowder šikovně tečoval nastřelený puk Kutlákem.

Ve třetí třetině se dál hrál svižný hokej a diváci se rozhodně nenudili. Největší šanci ke skórování měl hostující Václavek, jenž se v 58. minutě rozjel k tresnému střílení, ale vůbec se mu nepovedlo a Kváču ani neohrozil.

Branka a nahrávky: 4. Pavlin, 22. Kutlák (Vlček), 35. Crowder (Kutlák). Vyloučení: 3:6 (navíc host. Fořt 10 min.), využití: 1:0. Rozhodčí: Grech, Veselý - Malý, Šiman. Diváků: 5695.

ČEZ Motor: Kváča - Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha - Toman, Nedorost, Čermák - Dostálek, Galamboš, Heřman - Crowder, Vlček, Šulek - J. Marek, Pajič, Doktor.

Přerov: Klimeš - Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala, Zbořil - Plášek, T. Sýkora, M. Kratochvíl - Milan Procházka, Pšurný, Fořt - Koblar, Berger, F. Dvořák - Goiš, Šlahař, Václavek.

Hlasy trenérů:

Martin Štrba (Motor): Jsme samozřejmě spokojeni, byl to krásný zápas. Musím kluky pochválit a jsem na ně pyšný. Chtěl bych jim za výkon poděkovat. Co bude dál nevím. Byl jsem navržen jako první asistent, ale jméno nového hlavního trenéra neznám.

Kamil Přecechtěl (Přerov): Dostali jsme laciný první gól. Do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale sráží nás nulová produktivita. Bez gólu není možné nikoho potrápit.