Dynamo doma s Frýdkem-Místkem jen remizovalo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.09.2017 18:15

V 8. kole Fortuna národní ligy remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na Střeleckém ostrově s Frýdkem-Místkem 1:1. Nevyužili tak možnost vrátit se do čela tabulky a s třetím nejhorším týmem soutěže uhráli jen bod, přestože měli po celý zápas výraznou převahu.

Dynamo České Budějovice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)

Hosté od začátku dávali jasně najevo, že nepřijeli s tím, že by příliš útočili. Zatáhli se a bránili co to šlo. A když ani domácí nezvolili nějaké výrazné tempo, byla to podívaná, jež hodně prázdné tribuny zrovna nehřála. Až po čtvrthodině přišel první vzrušivý moment, když Havel trefil hlavou břevno. To ale bylo na dlouhou dobu zase vše. Ve 27. minutě přišel pro domácí šok. Přišla totiž první podařenější akce hostů, Varadi vysunul do vápnaOndráčka, kterého fauloval brankář Křížek a sudí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu proměnil Šumský. Obraz hry se dale nezměnil, Dynamo mělo převahu, ale bez nějaké vyložené šance. Až v 39. minutě přišla krásná akce po ose Javorek-Mashike-Táborský, jenž zblízka vyrovnal.

Ve druhém poločase se hosté ještě vice soustředili na obranu, takže tlak černobílých byl permanentní, ovšem bezzubý. A když svoji šanci nepřetavil v gól Pešek a Táborského hlavičku perfektně vyrazil Buček, skončilo utkání překvapivou remízou.

Branky: 39. Táborský - 27. Šumský (pen.). ŽK: Křížek, Mashike - Kovařík. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Hock. Diváků: 891.

Dynamo: Křížek - Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský - Wermke, Čavoš, Javorek, Pešek - Mashike Sukisa, Táborský (72. Kadula).

Fr.-Místek: Buček - Švrček, Literák, Pielorz, Slaninka (83. Spasojević) - M. Kovařík, Willwéber, Ondráček, Grussmann (74. Chvěja) - Šumský, Varadi (90. Velička).

Hlasy trenérů:
David Horejš (Dynamo): Mrzí nás, že jsme zápas nezvládli za tři body. Věděli jsme, že Frýdek přijede bránit. Chtěli jsme praktikovat rychlou kombinaci po zemi. Začátek zápasu nám vyšel, měli jsme náznaky šancí. Ale poté nás po velké chybě soupeř potrestal z penalty. Naštěstí jsme do poločasu srovnali. Ve druhé půli jsme měli tlak, ale vytvořili jsme si málo šancí. Nikdo na sebe nevzal zodpovědnost, nikdo to nezkusil sám na sebe. Máme bod, nedá se nic dělat.

Marek Čech (Frýdek-Místek): Myslím si, že se projevovala kvalita domácího týmu větším tlakem Dynama. Ale jinak jsme soupeře k žádným větším šancím nepouštěli. Musím pochválit defenzivu, která až na jeden inkasovaný gól obstála. Chtěli jsme hrát na brejky a jeden nám vyšel. Myslím si, že remíza zápasu slušela.