Druholigové derby vítěze nemá, Dynamo s Táborskem remizovalo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.05.2017 20:59

V 28. kole Fortuna národní ligy se v dnešním jihočeském derby rozešly českobudějovické Dynamo a Táborsko smírně po remíze 1:1. Domácí vedli až do samého závěru, kdy přišli o dva body. Dynamo se doma představí ve čtvrtek v dohrávce 25. kola proti Vlašimi (17.00).

SK Dynamo České Budějovice - FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Nebyla to nikterak strhující podívaná, přesto vzhledem k tomu, že se jednalo o regionální derby, měl zápas patřičný náboj. Jako první se radovalo Dynamo již v 10. minutě, jenže Benát byl v ofsajdu, tudíž gól samozřejmě neplatil. O šest minut později se na druhé straně ocitl ve stoprocentní šanci Musiol, ale levačkou mířil vedle branky. Na řadu pak přišla série rohových kopů domácích a po jednom z nich šli ve 20. minutě do vedení. Benát posadil míč na hlavu Havla a bylo to 1:0. To jako by paradoxně nakoplo hosty a začali mít více ze hry. Džafič neprostřelil hrozen hráčů před sebou, Kučera hlavičkoval nad a ve velké šanci Javorek mířil nad branku.

Ve druhém poločase toho už Dynamo moc nepředvedlo a jakoby si koledovalo o vyrovnání. Směrem dopředu to vázlo, Táborsko bylo lepší, ale obrana černobílých je do nějaké vážnější šance nepustila. Výjimkou byla 74. minuta, kdy Džafič centroval zprava a Dorděvič hlavičkoval nad břevno. Vzápětí presl jen těsně minul levou šibenici. Byl to ale právě Presl, který se v 90. minutě opřel za velkým vápnem do míče a vyrovnal. Dynamo tak na jaře na domácím hřišti ještě nevyhrálo.

Branky: 20. Havel - 90. Presl. ŽK: 1:3 (Funda - Mršič, Javorek, Presl). Rozhodčí: Mrázek - Batík, Pfeifer. Diváků: 747.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Havel, Funda - Čavoš, Kladrubský - Wermke (82. Kadula), Benát, Pešek - Táborský (89. Matějka). Trenér David Horejš.

Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Toml, Hanzlík - Nešický (63. Presl) - Džafič, Kučera, Javorek, Mršič - Musiol (57. Dordevič, 90.+2 Kalvach). Trenér Roman Nádvorník.

David Horejš (České Budějovice): Kluků je mi ohromně líto. Nebyly nám uznány dvě regulérní branky, také jsme měli kopat jasnou penaltu. Soupeř nebodoval kvůli sobě, ale díky rozhodčím. Do utkání jsme přitom vstoupili dobře a byli jednoznačně lepším týmem. Po vedoucí trefě na konci první půle padl jasný gól, který viděl celý stadion. Druhý poločas už nebyl tak fotbalový, Táborsko jsme ale do ničeho nepouštěli. Hráčům nemám co vytknout, podali velmi dobrý sebevědomý výkon s nasazením. Jenže tři pánové v modrém z toho udělali neskutečný guláš.

Roman Nádvorník (Táborsko): První poločas měly Budějovice více ze hry. Zatímco stoprocentní gólovku Musiol neproměnil, soupeř nás potrestal z rohu. Během druhé půle jsme se dostali do gólových šancí a udělali maximum, abychom minimálně vyrovnali. Šli jsme více za vítězstvím než domácí. Ke konci jsme hráli nahoře dokonce v pěti lidech. Je naše velká škoda, že v zápase, kde si venku vypracujeme s takto kvalitním soupeřem tolik šancí, proměníme pouze jednu. Bylo to derby jak má být.