Dynamo v televizním duelu dostalo doma od Olomouce pětku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.04.2017 14:52 - Aktualizováno: 08.04.2017 14:52

V 21. kole Fortuna národní ligy prohráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama doma s vedoucím celkem soutěže Olomoucí 2:5. V televizním duelu viděli diváci atraktivní útočný fotbal, ovšem také tragickou domácí defenzívu a v útoku malou produktivitu. Jihočeši tak prodloužili čekání na jarní výhru, Sigma naopak udělala další krok na cestě za postupem do nejvyšší tuzemské soutěže.

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:5 (0:2)

Úvodní půlhodina byla vyrovnaná, ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženou šanci. Skóre se změnilo ve 34. minutě, kdy domácí obrana jen přihlížela tomu, jak za vápnem napřáhl Chorý, jenž mířil přesně k levé tyči. Druhá rána pro domácí přišla v nastaveném čase poločasu, kdy na dva nula zvýšil Petr.

Nástup do druhé půle vyšel Dynamu parádně. Po rychlé kombinaci po levé straně snížil Benát. Ovšem za pět minut fauloval ve vápně Kladrubský a hosté znovu odskočili na dvoubrankový náskok. A minutu nato bylo ještě hůře, nedůrazného Nováka ve vápně přehrál Manzia a bylo 1:4. Snížit mohl Táborský, který byl ve vápně sražen gólmanem, ovšem penaltu kopl prachbídně a Buchta mu ji chytil. Ale byl to právě Táborský, který přece jen vykřesal naději na nějaký obrat, ovšem hosté z dalšího útoku znovu skórovali. A když v dalších šqancích Táborský zase neuspěl, na skóre se už nic nezměnilo. Olomouc vystřelila na branku osmkrát a dala pět gólů, Dynamo čtyřikrát a skórovalo dvakrát. Útočný fotbal diváky u televizních obrazovek určitě potěšil.

Branky: 46. Benát, 70. Táborský - 34. Chorý, 45+2. Petr, 51. Plšek (pen.), 52. Manzia, 71. Buchvaldek. ŽK: Křížek (CEB), Rozhodčí: Matějček - Vlček, Flimmel. Divíků: 792.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Kladrubský, P. Novák, Funda (77. Vopat) - Čermák (8. Hála), Čavoš - Wermke, Benát (53. Matějka), Pešek - Táborský.

Olomouc: M. Buchta - Sladký (30. Manzia), Škerle, Radaković, Vepřek - Zahradníček, Houska, Falta, Plšek - Petr (66. Buchvaldek) - Chorý (77. Julis).

David Horejš (České Budějovice): Prvních třicet minut jsme nehráli vůbec špatně, měli jsme i šance. Ale dělali jsme pak směrem dozadu naivní chyby, které tým jako Olomouc potrestá. Dostali jsme branku do šatny, která dle našeho názoru neměla platit. Na začátku druhé půle jsme sice snížili, ale Olomouc vždy dokázala rychle odpovědět. Nechápu, jak jsme dnes hráli dozadu. Byly to hrozné chyby jednotlivců. Tak hrát nejde, obzvlášť proti týmům jako je Olomouc. Soupeř zvítězil zaslouženě.

Václav Jílek (Olomouc): Je to pro nás hodně cenné vítězství. Po brance na 2:0 v závěru prvního poločasu to vypadalo, že bychom ke třem bodům mohli dokráčet v klidu. Ale na začátku druhé půle soupeř snížil a sami jsme si utkání zkomplikovali. Klíčové pro celý zápas bylo, že jsme dokázali na branky domácích vždy rychle odpovědět. Dát pět branek v Českých Budějovicích je nadstandardní počin, nicméně máme pořád na čem pracovat. Před utkáním jsem věřil, že by nám hra Dynama mohla sedět.