ČEZ Motor znovu na Duklu nevyzrál, doma prohrál v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.04.2017 20:59

Ve čtvrtém kole baráže o extraligu prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru s Duklou Jihlava 1:2 v prodloužení a ani v šestém letošním vzájemném duelu na hosty nevyzráli. V pátek hrají Jihočeši opět doma s Pardubicemi (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 1:2 po pr. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

V důležitém utkání byl Motor v úvodní třetině lepší a zaslouženě šel do vedení, když Čermák tečoval Fillmanovu střelu od modré čáry. V prostřední části však Dukla hru vyrovnala, domácím od povonu zápasu viditelně ubývaly síly a jen díky skvělému výkonu brankáře Kváči drželi i po 40 minutách nejtěsnější vedení. Ve třetí třetině se Jihočeši zatáhli. bránili hubený náskok, o který ovšem přišli, když střela Bilčíka od modré čáry skončila přesně u pravé tyčky domácí branky. Pak sice hrál Motor přesilovku, ale hostující Jiránek jel sám na Kváču, ale nedal. To samé se událo po skončení početní výhody. Domácí pak hráli v závěru znovu přesilovku, ale vůbec si nevěděli se hrou Dukly rady. Rozhodnutí tak přišlo v prodloužení. První šanci měl sice Pajič, ale pak se puku zmocnil Čachotský a vystřelil hostům důležitý druhý bod.

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Fillman, F. Novák) - 47. Bilčík (Skořepa), 61. Čachotský (Říha, Skořepa). Vyloučení: 3:6, využití: 0:0. Rozhodčí: Šír, Ulehla - Hlavatý, Tošenovjan. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - Chovan, Pajič, Čermák - Dostálek, Rob, Fronk - Šulek, Vlček, Hřebejk - Guman, Škoda, Babka. Trenéři Stavjaňa a Štrba.

Jihlava: Svoboda - Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža - Diviš, Skořepa, Důras - Anděl, R. Hubáček, Jiránek - Zeman, F. Seman, Čachotský - Jergl, Březina, Danišovský. Trenéři: Vlk a Zeman.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Odehráli jsme utěšených prvních dvacet minut. Ve druhé třetině nás ale soupeř zatlačil a podržel nás brankář Kváča. Před třetí třetinou jsme hráče upozorňovali, že nemohou chtít zápas jenom dohrát na 1:0. S presinkem soupeře jsme si nedokázali poradit a nedostali jsme se do šancí ani v přesilovkách.

František Zeman (Jihlava): Důležité bylo, že jsme přestáli úvodní tlak soupeře a prohrávali pouze 0:1. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější a pro bod jsme si šli více než domácí. Právem si odvážíme vítězství v prodloužení.