První čtvrtfinále zvládl ČEZ Motor s přehledem, Slavia neměla šanci

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.03.2017 21:22

V úvodním semifinále play off první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru nad Slavií Praha po 3:1 a v sérii se ujali vedení 1:0. Druhý zápas se hraje v Budvar aréně v úterý (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Domácí vlétli do zápasu jako uragán a před vyprodanou halou hosty jasně přehrávali. Jako první měli možnost hrát přesilovku, ale ta letos není jejich parádní disciplínou. Paradoxně tak šli do vedení, kdy seděl na trestné lavici jejich útočník Čermák. Motor se dostal v oslabení do přečíslení dva na jednoho, Chovan nezvolil přihrávku, ale udělal kličku do středu hřiště a parádně skrytou střelou za obráncem otevřel skóre. Jihočeši pak nevyužili dvojnásobnou přesilovku, trvající minutu a půl, stejnou výhodu v délce minuty prohospodařili i hosté.

Ve druhé třetině odskočili domácí na uklidňující tříbrankový náskok. Nejdříve se Pajič dostal sám před gólmana a nezaváhal, v polovině zápasu rychle Motor využil přesilovku, když Čermák tečoval střelu od modré. Na hokejky domácích se usadila pohoda a nedávali Slavii nejmenší šanci na nějaký zvrat.

V závěrečné třetině Motor kontroloval hru a gólové radosti se dočkali i hosté. Při přesilovce se mezi střelce zapsal Šagát.

Branky a nahrávky: 12. Chovan (Fillman, F. Novák), 28. Pajič (Mucha, Pavlin), 32. Čermák (Fillman, F. Novák) - 53. Šagát (Holý, Novák). Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Zídek, Rampír. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, od 49. navíc Suchánek - Dostálek, Rob, Čermák - Chovan, Vlček, Heřman - Šulek, Škoda, Babka - Hřebejk, Vak, Pajič.

Slavia: Frodl - Novák, Pohl, Knot, Kolařík, Růžička, Holý, Bača - Pletka, Šafránek, Beránek - Kadlec, Šagát, Rys - Tejral, Kubica, Šmerha - Jankovský, Krliš, Půhoný.