ČEZ Motor porazil Havířov a vyhrál základní část první ligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.02.2017 20:28

V 51. kole WSM první ligy porazili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru doma Havířov a kolo před koncem základní části se stali jejími vítězi. V pondělí základní část uzavřou zápasem na Kladně, čtvrtfinálovou sérii play off rozehrají na domácím ledě v neděli 26. a v pondělí 27. února.

ČEZ Motor České Budějovice - AZ Havířov 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)

K jistotě vítězství v základní části druhé nejvyšší soutěže potřeboval Motor uhrát v posledních dvou zápasech bod. Proti Havířovu vstoupil jasný favorit ve vysokém tempu a vytvářel si šance. Poprvé udeřil v 6. minutě při přesilové hře, kdy brankáře Šafránka prostřelil Šulek. Rovněž další početní výhodu přetavili Jihočeši v gól, ze stejného prostoru jako Šulek se trefil Nouza a hosté sáhli k výměně brankářů. Hosté nevyužili přes minutu trvající přesilovku 5 na 3 a naopak ještě jednou inkasovali, na brankovišti se prosadil Vlček.

Kdo čekal v druhé části pokračující domácí brankostroj, nestačil se dění na ledě divit. Hra upadla do průměru a hosté se zvedli. Během devíti minut se dvakrát trefil Štumpf a bylo rázem z jasného utkání drama.

A to se potvrdilo i na začátku třetí třetiny. Od modré napřáhl Dudek a vyrovnal. Naštěstí pro Motor za minutu nato se před brankou dostal k puku Babka a vrátil vedení na stranu domácích. Ti si už vývoj zápasu hlídali a v samém závěru znovu využili přesilovku, mezi střelce se zapsal Čermák.
Branky a nahrávky: 6. Šulek (Fillman, Novák), 13. Nouza (Vráblík), 20. Vlček (Mucha), 45. Babka (Škoda, Novák), 60. Čermák - 24. Štumpf (Kalus, Haas), 33. Štumpf (Dudek), 44. Dudek (Rác, Kanko). Rozhodčí: Bejček, Jílek - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc Heřman (Motor) 10 minut. Využití: 3:0. Diváků: 6041.

České Budějovice: Kváča - Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - Šulek, Rob, Čermák - Nouza, Vak, Heřman - Babka, Škoda, Žovinec - Dostálek, Vlček, Hřebejk - Guman, Fronk.

Havířov: Šafránek (13. Laco) - Dudek, Petran, Krisl, Bahounek, Chroboček, Seman - Kalus, Rác, Kanko - Dvořáček, Maruna, Kotala - Gago, Haas, Štumpf - Bednář, Pořízek.

Martin Štrba (České Budějovice): Jsme rádi, že se nám povedlo dnešní utkání vyhrát a dotáhnout základní část na prvním místě, tedy tam, kde jsme chtěli být. První třetina byla z naší strany vynikající, využili jsme přesilovky a hráli předem domluvenou hru. Pak ale z nepochopitelných důvodů přišlo uspokojení a každý hráč si začal dělat, co chtěl. Vypadli jsme z rozehraného zápasu a skoro z něj udělali drama. To by se nám v play off a dalších duelech nemuselo vyplatit.

Martin Janeček (Havířov): Gratuluji domácím, protože vyhráli celou soutěž, podle mého názoru zcela zaslouženě. Nejen v dnešním zápase Motor ukazuje, že se jedná o top tým. Když sledujeme kulturu klubu, právem mu patří první místo a budeme Jihočechům držet palce v bojích o postup. Extraliga by jim slušela. Do dnešního zápasu jsme vstoupili, co se týká herní kázně, špatně. Byli jsme zakřiknutí a neudělali jsme jedinou věc, na které jsme se dohodli na poradách a co jsme při tréninku nacvičovali. Byla to kočka myš a domácí šli po zásluze do vedení. O přestávce bylo v kabině dusno, domácí trochu přirozeně polevili a my se dotáhli do stavu 3:2. Závěr už byla naše ohraná písnička, kdy uděláme individuální chyby a sami se připravíme o zkorigování výsledku. Nezasloužili jsme si ani bod.