ČEZ Motor ztratil další body, s Litoměřicemi prohrál doma v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.02.2017 21:15 - Aktualizováno: 04.02.2017 21:15

Ve 49. kole první WSM ligy prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru s Litoměřicemi v prodloužení 4:5 a zaznamenali další nepříjemnou ztrátu. V úterý čeká mužstvo dohrávané utkání v Prostějově a hned ve středu další zápas v Benátkách nad Jizerou. Z pohodlného náskoku na čele tabulky je tak rázem už jen nepatrný.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 4:5 pp (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

A zase to nebylo ono. Hokejisté Motoru procházejí herní krizí a bylo to znát i v dnešním duelu. V první třetině měli sice převahu, ale na extraligového gólmana Kacetla nic neplatilo. Byli to tak hosté, kteří šli v předposlední minutě úvodní části do vedení. Po zmatku v domácí obraně nejdříve Miškář trefil břevno a z dorážky Kalla pohodlně otevřel skóre.

Stačily však necelé první dvě minuty druhé třetiny a všechno bylo jinak. Nejdříve si jeden z hostujících hráčů srazil do vlastní branky Muchovo nahození a za dalších jedenáct vteřin si Vlček dojel pro odražený puk od zadního mantinelu a poslal domácí do vedení. Při přesilovkách Litoměřic se pak několikrát vyznamenal brankář Gába. Náskok Jihočechů mohl zvýšit Vak, ale jeho teč skončila na tyči. Opět v předposlední minutě této části přišla nádherná akce hostů, na jejímž konci byl Loskot.

Ve třetí třetině se domácí hledali snad ještě více, než v prvních dvou třetinách. Z krize je vytáhl obránce Fillman, jehož střela od modré čáry prošla hradbou těl před brankou až do sítě. Jenže Stoklasy o pět minut nato si udělal z obránců slalomovou dráhu a o tyčku do šibenice srovnal. Uplynuly dvě minuty a Motor zase vedl, ze stejného místa jako Fillman se trefil Rob. Jenže to nebyl gólové nadílce konec. Hosté sice nevyužili přesilovku, ale v power play po několika tečích srovnal Kalla. Šlo se tak do prodloužení.
A to netrvalo dlouho a po jeho skončení se nesl Budvar arénou hromový pískot na adresu rozhodčích. Domácí totiž v očekávání odpískání ofsajdové pozice na vlastní obranné modré čáře (bylo to hraniční) přestali hrát a na Gábu se hnali dva hostující hráči. Plášil nezaváhal a vystřelil Litoměřicím bod navíc.

Branky a nahrávky: 22. Mucha (Vráblík, Škoda), 22. Vlček (F. Novák, Fillman), 49. Fillman (Rob), 56. Rob (Pýcha) - 19. Kalla (Miškář), 39. Loskot (Plášil, Kopta), 54. Stoklasa (Kalla), 60. Kalla (Kopta, Plášil), 61. Plášil. Vyloučení: 8:7 (navíc host. Stoklasa 10 min.), bez využití. Rozhodčí: Dědek - Zídek, Polák. Diváků: 5309.

České Budějovice: Gába - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - Walker, Rob, Čermák - Nouza, Vak, Heřman - Hřebejk, Škoda, Babka - Fronk, Vlček, Dostálek.

Litoměřice: Kacetl - Jebavý, Šulc, Smetana, Pavlas, Barák, Plášil, Bažant - Veselý, Kalla, Stoklasa - Kopta, Hanták, Loskot - Švagrovský, Pilař, Ondráček - Procházka, Miškář, Zajan.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Jsem rozčarován. Naši hráči s body z tohoto utkání počítali, a tak to měli i nastavené v hlavě. Jak se říká, dobré mužstvo je i slyšet, tým z druhé strany byl hlasitější. Sami jsme se v utkání utápěli. Jsem obrovsky zklamán.

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Dva body jsou pro nás super výsledek. V první třetině jsme byli pod tlakem, ale paradoxně jsme ji vyhráli. Zaspali jsme začátek druhé třetiny. Mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, že pokaždé dokázalo vyrovnat vedení soupeře.