ČEZ Motor nedal Slavii šanci, přesvědčivě vyhrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.01.2017 22:23

Ve 40. kole WSM první ligy porazili dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru na svém ledě pražskou Slavii jasně 5:1 a tříbodovým ziskem tak vstoupili do závěrečné čtvrtiny základní části. Další duel odehrají Jihočeši v sobotu v Jihlavě (18). Oba týmy nastoupí v retro dresech a utkání přímým přenosem odvysílá ČT sport.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Vstup do zápasu usnadnili hosté Motoru nedisciplinovaností, ve 2. minutě usedli v rychlém sledu na trestnou lavici Rys a Kubica a domácí hráli 5 na 3 (1:50 minuty). Po 24 vteřinách napřáhl od modré Novák a otevřel skóre. Dvě klasické přesilovky za sebou pak hráli i sešívaní, ale bez valného výsledku. Domácí Čermák pak sám před gólmanem neuspěl, Fronk po blafáku trefil tyčku, ale druhého gólu se Jihočeši přece jen dočkali. V předposlední minutě úvodní části tečoval Fillmanovo nahození Šulek a bylo to 2:0.

Stejným výsledkem skončila i druhá dvacetiminutovka. V 27. minutě zvýšil tvrdou ranou Vráblík a o deset minut později využil Motor přesilovku. Pavlin získal puk na vlastní obranné modré čáře, v rychlém brejku si ho vyměnil s Heřmanem a zblízka nezaváhal - 4:0.

Ve třetí třetině trefil Šulek horní tyč, pak se trochu poškorpili Škoda se Schleissem a v 52. minutě to bylo 5:0. Brankář Polívka vyjel za branku pro nahozený puk, ten se něho odrazil před brankoviště, kde byl nejrychleji Nouza a bez problému zavěsil. Čestného úspěchu se slávisté dočkali po rychlém přečíslení, které zakončil Šagát.

Branky a nahrávky: 2. F. Novák (Pavlin, Šulek), 19. Šulek (Fillman, Nouza), 27. Vráblík (Heřman, Suchánek), 39. Pavlin (Heřman), 52. Nouza (Heřman) - 54. Šagát (Rys). Vyloučení: 7:5 (navíc dom. Heřman 10 min., host. Beránek 5 + do konce a Schleiss 10 min.), využití: 2:0. Rozhodčí: Pešina, Doležal - Čížek, Křivohlavý. Diváků: 6138.

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec, Mucha - Čermák, Škoda, Chovan - Šulek, Nouza, Heřman - Květoň, Babka, Hřebejk - Fronk, Guman, Žovinec.

Slavia Praha: Polívka - Bača, J. Novák, Pohl, Holý, Knot, Růžička, Andrlík - Jankovský, Šafránek, Rys - Schleiss, Šagát, Krliš - Beránek, Kubica, Endál - Šmerha, Müller, Šteiner.

Martin Štrba (České Budějovice): Pořád nám chybí větší pohotovost v koncovce. Využili jsme pouze přesilovku pět na tři. Měli jsme ale mnohem více šancí a zápas mohl být rozhodnutý dříve. Neměli jsme ho úplně pod kontrolou, až s přibývajícími góly se přehoupl na naši stranu.

Jan Srdínko (Slavia): Od první minuty, kdy jsme soupeři zbytečnými fauly umožnili hrát přesilovku pět na tři a on ji využil, jsme celý zápas odehráli špatně. Z naší strany to byla křeč a jen těžko se hledají nějaká pozitiva.