Drtivým závěrem vybojoval ČEZ Motor proti Jihlavě aspoň bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.12.2016 21:31

V dohrávce druhého kola první WSM ligy prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v souboji prvního s druhým s Jihlavou 2:3 v prodloužení. Ani napotřetí tak v letošní sezoně Duklu nezdolali, přesto zůstávají jasně na čele tabulky. Další zápas odehrají ve středu 28. prosince v Litoměřicích, doma se představí o dva dny později v utkání s Benátkami nad Jizerou (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 2:3pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Jihlava opět přijela s tím, co předvedla v Budvar aréně i v nedávném zápase. Vsadila znovu na úpornou obranu a brejky, což na domácí, kteří měli jasnou převahu, platilo. A když k tomu přidal výborný výkon gólman Svoboda, měli Jihočeši velké problémy se gólově prosadit. Měli ale také smůlu, to když Walker po skvělém sólu nastřelil v 11. minutě horní tyč. Hosté z Vysočiny pak využili chyby v rozehrávce Motoru, Danišovský jel sám na Gábu a Babkovi nezbylo nic jiného, než ho faulovat. Rozhodčí nařídili trestné střílení a jihlavský útočník ho proměnil a otevřel skóre.

Ve druhé třetině se naskytla Motoru náramná šance na vyrovnání, 48 vteřin hrál dvojnásobnou přesilovku, ale nejenže neskóroval, ale naopak inkasoval. Čachotský vystihl Nouzovu přihrávku, jel sám na Gábu a nedal mu blafákem nejmenší šanci - 0:2.

Ve třetí dvacetiminutovce to dlouho vypadalo, že si Jihlava odveze plný bodový zisk. V drtivém závěru však domácí, hnáni vyprodanou Budvar arénou, dokázali srovnat! Nejdříve Svobodu odčaroval tvrdou střelou Žovinec a vzápětí dal na 2:2 Škoda. A tak na řadu přišlo prodloužení.

V něm měli více šancí hosté a o jejich bodu navíc rozhodl po objetí Gábovy branky Jergl.

Branky a nahrávky: 58. Žovinec (Škoda, Babka), 59. Škoda (Nouza, Čermák) - 15. Danišovský (TS), 30. Čachotský, 63. Jergl (Skořepa). Rozhodčí: Bejček, Battek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 9:12, navíc Květoň a Čermák (oba ČB) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Gába - Fillman, Vráblík, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec, Mucha, Zíb - Walker, Nouza, Čermák - Květoň, Pajič, Hřebejk - Kuchejda, Škoda, Babka - Guman, Heřman.

Jihlava: Svoboda - Šidlík, Bilčík, Dobrovolný, Půža, Dundáček, Kaláb, Kajínek - Diviš, Stoklasa, Březina - Danišovský, Zeman, Jícha - Jergl, Seman, Skořepa - Čachotský, Protasenja, Důras. Trenér Petr Vlk.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Počítali jsme s tím, že Jihlava bude úporně bránit a spoléhat na brejky. Dvakrát jsme jí ho nabídli a soupeř toho využil k dvoubrankovému vedení. My jsme spoustu šancí neproměnili. Chyběla nám v koncovce větší pohotovost. Jsme rádi, že jsme v závěru získali alespoň bod, i když porážka samozřejmě mrzí.

František Zeman (Jihlava): Byli jsme blízko ke třem bodům, i když jsme na ně nakonec nedosáhli. Domácí hráli krásný hokej, ale my účelný. V prodloužení jsme si šli pro dva body a získali je zaslouženě.