ČEZ Motor drží domácí neporazitelnost a už je v čele první ligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.11.2016 20:58

Ve 23. kole WSM první ligy porazil dnes ČEZ Motor na domácím ledě Litoměřice a nadále si drží v Budvar aréně neporazitelnost. Jihočeši se navíc po dnešku vyhoupli do čela tabulky!

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Diváci, kterých opět dorazil fantastický počet, možná čekali po pondělní kanonádě s Prostějovem (9:1) další gólovou nadílku. Ne pokaždé je ale posvícení a dnešní utkání to ukázalo. Na začátku měli Jihočeši dvě přesilovky (z toho 23 vteřin 5 na 3), ale paradoxně skórovali až ve vlastním oslabení. Nouza vypíchl na červené čáře hostům puk, jel sám na Pavelku a perfektním blafákem do bekhendu otevřel skóre. Za minutu však bylo vyrovnáno, po Babkově špatné rozehrávce šli hosté do brejku a zcela volný Rubeš nedal Gábovi šanci. K vidění pak byla řada nepřesností z obou stran a hra byla hodně kostrbatá.

Druhá část začala střelou Pavlina do tyče, stejně si vedl na druhé straně Ondráček, jenž zahrozil v oslabení. V polovině zápasu naskočil do hry po zranění domácí obránce Pýcha a hned mohl poslat Motor do vedení, ale Pavelka měl vyrážečku včas na správném místě. Motor se ale přece jen dočkal, a to opět díky Nouzovi, který po přihrávce Heřmana hostující gólmana znovu překonal skvělým blafákem.

Ve třetí třetině se hra příliš nezvedla a zaplněnou Budvar arénu potěšil Nouza dokonaným hattrickem, když tentokráte skóroval střelou z první po ledě. Litoměřice zápas ještě zdramatizovaly využitou přesilovkou, ale víc už nestihly. Tři body zůstaly na jihu Čech.

Branky a nahrávky: 8. Nouza, 36. Nouza (Heřman, Žovinec), 47. Nouza (Heřman) - 9. Rubeš (Švagrovský, Pletka), 57. Smetana (Kalla, Pavlas). Rozhodčí: Jílek - Toman, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6115.

České Budějovice: Gába - Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec (30. Pýcha), Zíb - Chovan, Rob, Čermák - Nouza, Škoda, Heřman - Žálčík, Pajič, Květoň - Šulek, Babka, Kuchejda.

Litoměřice: J. Pavelka - Šulc, Bílek, Pavlas, Piegl, Jebavý, Smetana, Chmel - Pletka, Rubeš, Švagrovský - Jaroslav Kalla, Pilař, Paločko - Ondráček, Hanták, Zajan.

Martin Štrba (České Budějovice): Zápas jsme začali velice špatně. Možná to bylo dáno tím, že jsme hráli naposledy v pondělí a že se nám povedlo vyhrát vysokým rozdílem. Ve druhé třetině jsme už hosty dostali pod tlak. O vítězství jsme mohli rozhodnout daleko dříve a odskočit o více branek. Klíčová byla třetí branka, jelikož závěr ještě Litoměřice zdramatizovaly svou přesilovkovou trefou.

Miloš Říha ml. (Litoměřice): Spoustu hráčů máme zraněných, někteří další s námi nemohli odjet, jelikož budou hrát za Hradec Králové. Museli jsme tedy postavit tři lajny, což je proti takovému soupeři nepříjemná situace. Kdyby se nám ve druhé třetině za stavu 1:1 podařilo dát místo břevna gól, utkání se mohlo pro domácí zkomplikovat. Místo toho jsme ale začali ztrácet kotouče. Závěrečnou periodu jsme chtěli uhrát na body, bohužel soupeř šel do dvoubrankového vedení, my jsme se už potom nedokázali dostat do tlaku a domácí si vítězství pohlídali. Mužstvu přesto musím poděkovat za předvedený výkon. Když budeme takto pracovat i proti slabším soupeřům, body získáme.