ČEZ Motor si s chutí zastřílel, Ústí nad Labem dostalo osm gólů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.11.2016 08:54 - Aktualizováno: 03.11.2016 08:54

Ve dvacátém kole první WSM ligy vyhráli včera hokejisté ČEZ Motoru nad Ústím nad Labem vysoko 8:2 a nadále si drží domácí neporazitelnost. Další zápas odehrají Jihočeši v sobotu v Přerově (17).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)

Po nervózním začátku pomohly ke klidu domácím přesilové hry. Ústí sice snížilo na 4:2 a zlobilo, ale další gól definitivně vývoj utkání zlomil a Motor si došel pro vysoké vítězství.

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Suchánek, Zíb), 10. Pavlin (Pajič, Vráblík), 11. Rob (Chovan, Čermák), 31. Heřman (Pavlin, Vráblík), 41. Čermák (Chovan, Rob), 50. Škoda (Babka), 51. Chovan (Pajič, Žovinec), 56. Mazanec (Chovan) - 25. Kloz (Husák, Brož), 38. Loskot. Rozhodčí: Obadal - Reich, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 4756.

České Budějovice: Gába - Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb - Chovan, Rob, Čermák - Nouza, Pajič, Heřman - Žálčík, Škoda, Babka - Doktor, Točík.

Ústí nad Labem: J. Dlouhý - Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc - Vrdlovec, Roubík, J. Kloz - Z. Doležal, Melka, Poulíček - Dalecký, Loskot, Gengel - Markulinec, Moučka, Macek.

Martin Štrba ( České Budějovice): Zápas rozhodly přesilovky, ze kterých se nám povedlo dát tři góly. Za stavu 4:2 ještě pořád bylo Ústí nepříjemným soupeřem, ale pátý gól na začátku třetí třetiny byl zlomový. Potom jsme měli lehké nohy, vycházelo nám snad všechno a třetí třetina dopadla tak, jak dopadla. Jsme rádi, že kluci udrželi celou dobu koncentraci a plnili naše pokyny. Musíme být spokojeni.

Tomáš Mareš (Ústí nad Labem): Zápas jsme začali celkem dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Pak nás zabrzdila dvě vyloučení, což domácí potrestali. Ve druhé třetině jsme se dostali do zápasu a ještě jsme jeli sami na bránu, bohužel neúspěšně. Domácí opět využili naše fauly. V poslední třetině jsme to ještě chtěli zkusit, ale z prvního střídání jsme dostali gól. Budějovice nás pak totálně rozebraly a nedaly nám vůbec nárok. Vyhrály zaslouženě.