ČEZ Motor drží domácí neporazitelnost, Kadani nasázel "bůra"

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.10.2016 22:00

V 18. kole první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nad Kadaní 5:1 a i nadále drží domácí neporazitelnost.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Trhači Kadaň 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Úvod utkání vyšel domácímu celku skvěle. Po dvou využitých přesilovkách to bylo v sedmé minutě dva nula, pokaždé se radoval Pajič. Jihočeši měli hru plně ve své moci, ale mohli inkasovat v 17. minutě, sám na Gábu jel Chlouba, ale vylámal si na českobudějovickém brankáři zuby.

Ve druhé třetině šla úroveň zápasu o poznání dolů, při domácí čtyřminutové přesilovce došlo dokonce v Budvar aréně k jevu málokdy vídanému, z hlediště se ozval nespokojený pískot. Až v poslední minutě se šťastně s přispěním obráncovy brusle prosadil Rob a bylo to 3:0.

V závěrečné dvacetiminutovce se dočkali gólu i hosté, v přesilovce se po jediné Gábově chybě prosadil Šafář. Motor však rychle odpověděl, Nouzovu vyraženou střelu poslal do odkryté klece Rob. Krásnou tečku pak dal domácímu vítězství obránce Pavlin, který se v oslabení doslova prodral až před brankáře a střelou pod víko "odbil" populární "pátou".

Branky a nahrávky: 2. Pajič (Pavlin, Vráblík), 7. Pajič (Chovan, Vráblík), 40. Rob (Pavlin, Vráblík), 47. Rob (Nouza, Fillman), 58. Pavlin - 45. Hlava (Chlouba, Černý). Vyloučení: 6:8, využití: 3:1, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Battěk - Krátký, Šmika. Diváků: 5598.

České Budějovice: Gába - Suchánek, Filllman, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb - Nouza, Rob, Čermák - Chovan, Pajič, Heřman - Kuchejda, Škoda, Babka - Šulek, Doktor, Žálčík.

Kadaň: Lukeš - R. Havel, Chalupa, Trefný, R. Černý, Šafář, Tejnor, Ringler - Šťovíček, Hejcman, Chrpa - Wágner, Kůs, Chlouba - O. Beránek, L. Vrána, Kohout - Hlava, Berger, Vaněk.

Martin Štrba (České Budějovice): Dva rychlé góly v přesilovkách nám paradoxně uškodily. Přestali jsme hrát. Kadaň měla dobrý pohyb a důraz. Ve druhé třetině byla lepší. Třetí už jsme odehráli zase dobře.

Jaroslav Beck (Kadaň): Bavili jsme se o tom, jak jsou Budějovice silné v přesilovkách, a přitom si necháme dát hned na úvod zápasu dva góly ve vlastním oslabení. Velice slušně jsme odehráli druhou třetinu, ale z nepozornosti si dáme třetí vlastní gól. Ve třetí části už si domácí vítězství kontrolovali.