ČEZ Motor porazil Slavii a vyhrál už popáté za sebou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.10.2016 21:56

Druhou čtvrtinu základní části první WSM ligy zahájili hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru vítězně. Na domácím ledě porazili pražskou Slavii 3:0.

ČEZ Motor České Budějovice - Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Ekonomické problémy hostujícího celku se na sestavě projevily. Osm hráčů z kádru sešívaných odešlo, jiní naopak přišli. Přesto byli domácí favoritem, navíc šli do vedení již ve 3. minutě, kdy zblokovanou střelu Pýchy dopravil vzápětí do branky Čermák. Že by to ale Motor nakoplo k nějakému pořádnému tempu, to zase ne. Jihočeši hráli vlažně, ale i tak měli převahu. Hezký hokej to ale nebyl.

Po přestávce Jihočeši přece jen přidali a při hře 4 na 4 dali druhý gól. Obránce Suchánek naznačil střelu, ale místo toho nádherně našel přihrávkou Květoně, pro kterého nebyl problém zavěsit. Hosté se dostávali před branku Motoru jen ojediněle, a když už vystřelili, byl gólman Gába na místě. Vyznamenal se především paradoxně při domácí přesilovce, kdy zlikvidoval šance slávistů Šafránka a Marcela. Při další přesilovce pak Nouza navýšil skóre na 3:0.

Na přelomu druhé a třetí části nevyužili domácí pětiminutovou početní výhodu, stejnou výhodu hostů utnul faulem Marcel, který taktéž vyfasoval pět minut a do konce. Utkání se už pak dohrálo v klidu.

Nevítané vzrušení zažili diváci na konci první třetiny, kdy do Budvar arény dorazili ze zápasu Dynamo - Sparta hostující chuligáni a rozvinutou vlajkou bránili nedaleko slávistického kotle části publika ve výhledu. "Domluvit" se jim vydala skupinka motoráckých ultras, ale ke vzájemnému kontaktu nedošlo. Sparťanské "rowdies", kteří stále provokovali, pak zpacifikovala ochranná služba a vyvedla je z haly ven, kde si je převzala policie.

Branky a nahrávky: 3. Čermák (Pýcha), 25. Květoň (Suchánek), 37. Nouza (Heřman, Suchánek). Rozhodčí: Smitka - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc Heřman (Motor) 5 minut + OK, Pohl a Marcel (oba Slavia) 5 minut + OK. Využití: 1:0. Diváků: 6012.

České Budějovice: Gába - Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec - Nouza, Rob, Čermák - Chovan, Pajič, Heřman - Žálčík, Škoda, Květoň - Kuchejda, Babka.

Slavia: Frodl - Pohl, Knot, Štebih, Holý, Andrlík, Bača - Kverka, Dušek, M. Kadlec - Kubica, Šafránek, Rys - Marcel, Tulačka, Šmerha - Šteiner, Heldák.

Martin Štrba (České Budějovice): Dnes můžeme být spokojeni pouze s výsledkem, hra nebyla podle našich přestav. Slavia měla výborný pohyb i osobní souboje a kromě toho jim dobře zachytal gólman.

Milan Razým (Slavia): Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Vzhledem k tomu, že se náš tým sešel v tomto složení až dnes ráno, jsme jim byli důstojným soupeřem. Gólman Motoru ale chytal velmi dobře a všechny naše šance zlikvidoval. Těžko můžeme myslet na lepší výsledky. Kluci bojovali na tři pětky a odvedli maximum. S jejich předvedeným výkonem jsme spokojeni a děkujeme jim za něj.