V boji o čelo tabulky FNL Dynamo porazilo Opavu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.10.2016 19:35

V předehrávce 10. kola Fotbalové národní ligy porazilo dnes Dynamo České Budějovice na domácím trávníku Opavu 2:1 a i popáté bodovalo na Střeleckém ostrově naplno. Televizní utkání čtvrtého celku s třetím přineslo zajímavý fotbal, který ale sledovala prachbídná divácká návštěva - 883 fanoušků.

Dynamo České Budějovice - Slezský FC Opava 2:1 (1:0)

Na promoklý trávník lépe vstoupili hosté a už v první minutě se dostal ke střele ve vápně Čelůstka, ale branku netrefil. Stejně si chvíli nato vedl Smola, jenže poslal hlavičkou míč mimo tyče Křížkovy branky. Za domácí se jako první prezentoval Čermák, s jeho pokusem si brankář v pohodě věděl rady. Na konci úvodní desetiminutovky poslal Táborský zleva přízemní centr a Radič si málem srazil míč do vlastní sítě, gólman Opavy ale skvěle zasáhl. Pak nastala menší hluchá pasáž, na jejímž konci si chtěl Klesa teatrálním pádem ve vápně vymodlit penaltu a mohl být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. A pak přišly minuty, které malé množství fanoušků na tribunách zvedly ze sedadel. Nejdříve se hnal v 26. minutě na branku Táborský, ale místo střely hledal příliš dlouhou přihrávkou Wermkeho, jenž už nestačil pořádně zamířit. Byl to ale právě posledně jmenovaný domácí hráč, který o minutu později proměnil rychlý brejk Dynama k vedoucímu gólu. Kalod skvěle uprostřed hřiště zpracoval Fundův odkop a přesně našel rozeběhnutého Wermkeho, jenž z 18 metrů zamířil přesně k tyči. "Předtím jsem měl už dvě šance, takže jsem rád, že ta třetí už vyšla. Bylo pro nás důležité, že jsme se rychle dostávali do brejků," uvedl v poločasovém televizním hodnocení domácí střelec.

V nástupu do druhého poločasu mělo Dynamo během osmi minut hned tři velké příležitosti ke zvýšení náskoku. Ovšem Kalod a Čavoš naložili se střelami prachbídně, Čermák mířil dobře, ale nastřelil jen obránce. A přišel trest. V 55. minutě vnikl Smola kolem Klesy lehce do vápna, odvrácenou přihlávku znovu vrátil před branku, kde zcela volný Jursa nadvakrát Křížka překonal. Opava se rázem zvedla a měla více ze hry. Do nějaké větší šance se však nedostala a naopak Žídek si dal málem vlastní gól. No a ten se nakonec stejně konal. Sedm minut před koncem vystřelil Kalod a jeho nepříliš prudký pokus nešťastně tečoval Jursa a Jihočeši se tak mohli radovat z důležitých tří bodů. "Je úplně jedno, kdo dává góly, hlavní jsou tři body. Letos se nám doma daří, což dříve nebývalo," řekl po skončení utkání Kalod.

Branky: 27. Wermke, 83. Kalod - 55. Jursa, ŽK: Táborský - Smola, Schaffartzik, Rozhodčí: Dubravský - Pochylý, Polák.

České Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš (90. Bederka) - Wermke (74. Pešek), Benát, Táborský (90+1. Kadula) - Kalod.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Radić (46. Mozol), T. Čelůstka - Žídek, Schaffartzik - Grussmann, Jursa, Zapalač - Smola.

David Horejš (České Budějovice): Jsem moc rád, že se nám podařilo získat další tři body, navíc asi s nejlepším soupeřem, co tady letos hrál. První poločas byl z naší strany asi nejlepší na podzim. Mohli jsme zvýšit Čavošem , nebo Kalodem na 2:0, ale Opava přidala a zatlačila nás, i když bez větších šancí. Hosté šťastně vyrovnali, a když už zápas směřoval k remíze, tak nám Ríša Kalod vystřelil tři body, za které jsme moc rádi.

Roman Skuhravý (Opava): Odehráli jsme nejméně povedené utkání na hřištích soupeřů. Vstoupili jsme do zápasu dobře a vytvořili si dvě dobré šance. Pak jsme se zatáhli, domácí byli aktivnější a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé půli jsme hráli to, co jsme si představovali. Bohužel, když to vypadalo, že bychom mohli mít navrch, Dynamo jsme přehrávali, tak jsme dostali smolný gól. Kluci jsou zklamaní, ale ještě nás čeká dvacet kol, v nichž se může stát cokoliv.