ČEZ Motor je doma letos zatím stoprocentní, porazil i Přerov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.09.2016 21:13

V osmém kole první WSM ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru nad Přerovem 3:1 a na domácím ledě jsou zatím letos stoprocentní. Ve středu se na sv. Václava ve státní svátek představí v Prostějově (18.00).

ČEZ Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Vstup do dnešního zápasu měli Jihočeši ukázkový. Už v první minutě našel Květoň volného Chovana a ten střelou nad vyrážečku hostujícího gólmana otevřel skóre. A hned ve čtvrté minutě to bylo už 2:0, dvě vteřiny před vypršením přesilovky se mezi střelce zapsal premiérovým gólem kanadský obránce Fillman. Přerov si vzal oddechový čas a vyměnil brankáře. V závěru třetiny pak hráli hosté přes minutu dvojnásobnou přesilovku, ale Motor se ubránil.

Na začátku prostřední části hráli domácí další početní výhodu a své vedení navýšili. Suchánkovu střelu Horčička jen vyrazil a pro Roba nebyl problém dopravit puk do prázdné branky. Od této chvíle však jakoby Motor ubral plyn a hosté se čím dál více dostávali do hry. Výsledkem bylo snížení Dostálkem, který v 28. minutě šibenici Bláhovy klece. A byl to českobudějovický gólman, který musel předvádět své umění. Vyznamenal se při oslabení, kdy lapačkou parádně zkrotil Popelkovo střelu, jenž projel celé kluziště a i zakončil.

Ve třetí třetině se před motorickou branku tlačil Přerov víc a víc, Sikora nastřelil tyč. Jihočeši nevyužili dvojnásobnou přesilovku trvající téměř minutu a půl, při hře 5 na 4 se před Bláhu dostal Kratochvíl, ale vyšel naprázdno. Skóre se už nezměnilo a Motor tak drží letošní domácí bilanci ve stoprocentním stavu.

Branky a nahrávky: 1. Chovan (L. Květoň), 4. Fillman, 22. Rob (Suchánek, Nouza) - 28. Dostálek (R. Pšurný). Vyloučení: 8:9, využití: 2:0. Rozhodčí: Valenta - Jílek, Šperl. Diváci: 4706.

České Budějovice: Bláha - Fillman, Mazanec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Žovinec - Babka, Čermák, Esposito - Heřman, Chovan, Květoň - Nouza, Pajič, Rob - Škoda, Šulek, Žálčík.

Přerov: Klimeš (4. Horčička) - Ferenc, Chmelíř, Malina, M. Novotný, Pala, Šnajnar, L. Vágner, Zbořil - Dostálek, F. Dvořák, Goiš - Ižacký, Kovařík, Tadeáš Král - M. Kratochvíl, Popelka, Milan Procházka - Pšurný, Sikora.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): Měli jsme výborný vstup do utkání. Už po čtyřech minutách jsme vedli 2:0. Potom soupeř zpřesnil obranu a hrozil z protiútoků. Mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, výborně zachytal Bláha. Květoň odstoupil kvůli problémům se zády, s Espositem jsme se dohodli na uplatnění opce a zůstává u nás.

David Kudělka (Přerov): Utekl nám začátek utkání, což bylo rozhodující. Od druhé třetiny už jsme byli Motoru vyrovnaným soupeřem. Šance, které jsme si vytvořili, jsme ale nevyužili. S naší špatnou produktivitou se nedá uspět proti takovému týmu, který Budějovice mají.