Dynamo porazilo Znojmo, ani ve čtvrtém utkání nedostalo gól

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.08.2016 22:02

Fotbalisté Dynama České Budějovice porazili dnes doma Znojmo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a ani ve čtvrtém utkání letošního ročníku FNL nedostali gól. Na kontě tak mají už deset bodů za tři výhry a jednu remízu.

Dynamo České Budějovice - 1. SC Znojmo 1:0 (1:0)

Nebylo to bůhvíjak krásné utkání, na obou stranách byla řada nepřesností. Do první šance se dostali domácí v osmé minutě, ale Wermke nedokázal ve vápně zpracovat přihrávku od Kaduly. Po půlhodině hry přišla šance na druhé straně, Odehnal ale mezi penaltou a malým vápnem branku netrefil. Jediný, a jak se ukázalo rozhodující, gól přišel v 41. minutě. Po krásném pasu za obranu hostí šel na brankáře sám Kadula, nic nevymýšlel a tvrdě napálil míč pod břevno hostující branky.

Do druhého poločasu vstoupili domácí až příliš laxně a mohli děkovat brankáři Křížkovi, že neinkasovali. V 49. minutě Ledecký v šestnáctce báječně našel Holuba, toho však domácí brankář skvěle vychytal. Vzápětí Křížek včas vyběhl a sebral míč znovu před Holubem. Jihočechy mohl po hodině hry uklidnit Kalod, jeho pokus ze 40 metrů však skončil těsně nad brankou. Toho štěstí opustilo i patnáct minut před koncem, kdy šel míč po jeho střele nejdříve do pravé tyče a následně po brankové čáře zamířil do tyče levé a ven z branky. Deset minut před koncem Jihočechům zatrnulo, protože po druhé žluté kartě šel do sprch Klesa a hosté se nadechovali k závěrečnému tlaku. Ten však Dynamo s přehledem ubránilo a získalo tak další tři cenné body.

Branka: 41. Kadula. ŽK: Čavoš, Kalod, Klesa, Křížek - Javůrek, Holub, Odehnal, Urbančok. ČK: 81. Klesa. Rozhodčí: Marek - Kotík, Kotalík. Diváků: 1103.

Dynamo: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Wermke (72. Benát), Táborský, Kadula (60. Pešek) - Kalod (84. Bederka).

Znojmo: Doleček - Helísek, Svozil, Odehnal, Čereda - Motal - Holub (60. Rybička), Šumbera (81. Urbančok), Nepožitek, Javůrek - Ledecký (77. Njire).

David Horejš (trenér Dynama): Jsme moc spokojeni. Znojmo má dobrý tým, viděli jsme ho ve Vlašimi, kde hrálo výborně. V první půli se nám povedl rychlý brejk a Jindra Kadula dal vítězný gól. Hráli jsme perfektně dozadu v čele s gólmanem Křížkem, který nás dokázal v důležitých situacích podržet. Musím smeknout i před Petrem Benátem, který kvůli studijním povinnostem celý týden netrénoval. Ale i v závěru prokázal své zkušenosti, obrovsky nám pomohl. Podržel míč, rval se a zachoval se jako správný kapitán. Výhry si vážíme i z důvodu, jak se tým po vyloučení Klesy semkl.

Radim Kučera (trenér Znojma): V prvním poločase to nebyl moc koukatelný fotbal. Budějovice nehrály nic, my vůbec nic. Domácím jednou vyšla přechodová akce a dali první gól. My to pak měli těžší, ale hráli jsme hodně profesorsky, bez nápadu a jednoduchosti. Po přestávce jsme měli několik šancí, ale pozdě bycha honit. Měli jsme i několik stoprocentních příležitostí, ale když netrefíme branku, nemůžeme dát gól. Dynamo se zatáhlo, ještě nedostalo gól a potvrdilo dobrou obranu i dnes. V závěru pak hrálo na brejky, my to měli ještě těžší. Výhra soupeře je zasloužená.