Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Stezku za obřími kraslicemi navštívilo v Hluboké nad Vltavou 15 tisíc lidí

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - 13.05.2015 10:20


Již jen do pátku 15. května mají návštěvníci Hluboké nad Vltavou možnost projít se po unikátní Stezce za obřími kraslicemi, která vznikla jako společný projekt Centra volného času Poškolák a Jaderné elektrárny Temelín. Dosud ji navštívilo přibližně 15 tisíc lidí, což zcela předčilo očekávání organizátorů.

Stezka, na níž je umístěno 16 gigantických malovaných vajec, vede od zámeckého parku, přes město, po hrázi Munického rybníka, s odbočkou ke sportovnímu areálu a golfovému hřišti, až k loveckému zámečku Ohrada.

"Projekt byl mimořádně úspěšný především díky skvělému nápadu a nasazení organizačního týmu. Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace," uvedl v této souvislosti Petr Šuléř, vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín.

Pro akci Velikonoce na Hluboké bylo vytištěno a rozdáno šest tisíc map s rozmístěním kraslic. "Pokud počítám, že v průměru si vzala čtyřčlenná rodina dvě mapky, tak součet osob cíleně jdoucích po stezce se pohybuje kolem 12 tisíc. Samozřejmě byly mapy k dispozici i na internetu a mnoho skupin si mapku nevyzvedlo vůbec, takže velmi střízlivý odhad návštěvnosti je 15 tisíc lidí," vypočetl koordinátor projektu Jan Vlasák z hlubockého infocentra.

Po 15. květnu budou vejce přemístěna na golfové hřiště, kde zůstanou ozdobou do dalšího roku. Některá možná využijí partneři projektu jako netradiční dekorační prvek ve svých areálech.

"Výroba a instalace kraslic spotřebovala spoustu energie mnoha lidí i techniky. Proto jsme požádali o pomoc Jadernou elektrárnu Temelín a Nadaci ČEZ, která se stala generálním partnerem celého projektu a významně přispěla ke vzniku stezky. Pouze z vlastních zdrojů bychom akci jen těžko zrealizovali," ocenila spolupráci organizátorka projektu Stezky za obřími vejci Valerie Chromá, vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou. Záměr vedle Jaderné elektrárny Temelín podpořilo město Hluboká nad Vltavou či hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice.

"Oceňujeme také skutečnost, že se stezka zapíše do České knihy rekordů. Fantastický byl rovněž výsledek velikonočního závodu, z jehož výtěžku ve výši bezmála 25 tisíc korun bylo možné pořídit vybavení pro hendikepovaného cyklistu a bývalého mistra světa v cyklotrialu Jaroslava Blažka," poznamenala Chromá.

Nápad vytvořit 105 centimetrů vysoké a bezmála 500 kilogramů těžké obří kraslice pro Hlubokou, pochází z hlavy výtvarníka a designera Matouše Holého, k jehož velkým realizacím patří mimo jiné návrhy filmových dekorací pro Letopisy Narnie, Jamese Bonda, Hartovu válku, Ligu výjimečných, Wanted či design unikátních stavebních prvků v Dubai City. Na pomalování kraslic se podíleli dobrovolníci, děti z hlubocké základní školy i oslovení výtvarní umělci - akademická malířka Eliška Jakubíčková, výtvarníci František PON, Šárka Rubickova či Mirka Němečková.

armSouvisející zprávy

Krampusové přilákali do Hluboké nad Vltavou 25 tisíc diváků

23.11.2015 15:08

Hlubokou nad Vltavou projde unikátní průvod alpských čertů a démonů

17.11.2015 16:36

Zrekonstruovaný špejchar v Ražicích o víkendu otevřel dveře

02.11.2015 11:00

Českobudějovická teplárna otevře veřejnosti dveře dokořán

17.09.2015 10:44

České Budějovice budou v pátek a v sobotu železné a zlaté

17.09.2015 10:20

Blatná o víkendu ožije rybářskými slavnostmi

17.06.2015 07:00

Internet na hotelu? V Česku běžnější než v Německu. Ale na Ukrajině ještě spíše

20.05.2015 11:06

Stezku za obřími kraslicemi navštívilo v Hluboké nad Vltavou 15 tisíc lidí

13.05.2015 10:20

Kraj v létě spustí integrovanou jízdenku pro vlaky i autobusy na jihu Čech

11.05.2015 17:40

Stezka korunami stromů očekává miliontého návštěvníka, Lipno se chystá na léto

11.05.2015 12:39