Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Vedení Motoru s ředitelem Temelína v kontrolovaném pásmu. [Foto: ČEZ Motor]

Vedení hokejového ČEZ Motoru si obléklo "dresy" Jaderné elektrárny Temelín

TEMELÍN - 10.05.2015 10:06


Reaktor odstaveného druhého bloku, strojovnu, velín a vnitřek chladicí věže si prohlédlo vedení hokejového ČEZ Motoru. V doprovodu ředitele elektrárny Temelín Bohdana Zronka si Roman Turek, Stanislav Bednařík, Petr Sailer a Radek Bělohlav oblékli žluté kombinézy, připevnili dozimetry a vyrazili přímo do srdce největší české elektrárny.

Jako jeden tým se pohybovali představitelé Motoru v kontrolovaném pásmu elektrárny. Tentokrát ale nemuseli vymýšlet taktiku na soupeře, ale soustředili se na informace od ředitele elektrárny Bohdana Zronka. Pro všechny to byla první návštěva jaderné elektrárny. I když Roman Turek v minulosti opakovaně jezdil k elektrárně podporovat děti z jejího okolí v rámci Temelínské atomiády.

"Strach z Temelína nemám a neměl jsem ho ani předtím. Prohlídka elektrárny mi umožnila udělat si představu o jejím fungování a bezpečnosti. Naši hráči se sem mají podívat ve druhé polovině května a rozhodně jim to doporučím. V rámci letní přípravy to bude jednoznačně velké zpestření," pochvaloval si možnost vidět elektrárnu zevnitř Roman Turek, prezident ČEZ Motoru.

Zvědavý a bez obav přijížděl do Temelína i provozní ředitel prvoligového klubu Petr Sailer. "Strach jsem neměl, i když vnímám diskuze, které kolem Temelína stále jsou, nyní ale hlavně kolem dostavby. Bylo mi jasné, že bezpečnost je zde velká, ale překvapilo mě až jak velká. Od prvního momentu vstupu do elektrárny to byl úžasný zážitek. Nejvíce mě zaujal samotný reaktor, velikost jednotlivých komponent, ale i celý systém bezpečnosti elektrárny," popsal Sailer své dojmy z návštěvy.

Netradiční návštěva to byla i pro temelínského ředitele, který obvykle doprovází energetické odborníky. "Jejich oborem je hlavně sport, i tak ale bylo vidět, že se o dění kolem elektrárny zajímají. Ukázali, že stále mají dobrou fyzickou kondici, protože čtyřhodinový pohyb po více než stohektarovém areálu taky není úplně snadný," poznamenal Bohdan Zronek, ředitel Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ a v nadsázce zjišťoval, zda má pro blížící se exkurzi mužstva nachystat v rámci tréninku delší trasu.

Obě strany potvrdily, že už s koncem této sezóny začaly jednat o spolupráci na další rok. Podle temelínského ředitele se podařilo naplnit hlavní cíl, kvůli kterému ČEZ do klubu před dvěma lety vstupoval. "Motor je stabilizovaný po ekonomické i sportovní stránce. Aktuálně probíhající jednání ukáží, jaká bude pozice ČEZ v Motoru v příští sezóně," dodal Zronek.

armSouvisející zprávy

Na vítězství nad Litoměřicemi se hojeisté ČEZ Motoru dost nadřeli

29.11.2017 20:47

V Přerově uhrál ČEZ Motor bod, rozhodovaly samostatné nájezdy

26.11.2017 10:40

ČEZ Motor porazil Kladno a potvrdil druhou příčku v tabulce

22.11.2017 21:25

Paráda! ČEZ Motor vyhrál v Karlových Varech, ve středu přivítá Kladno

20.11.2017 20:27

ČEZ Motor rozstřílel Ústí díky šesti gólům v druhé třetině

19.11.2017 09:03

ČEZ Motor uhrál v Třebíči jen bod, padl v prodloužení

15.11.2017 20:19

ČEZ Motor nandal Vsetínu osmičku, vyprodaná Budvar aréna se narámně bavila

04.11.2017 22:06

Obránce českobudějovických hokejistů Ján Mucha kvůli zdraví končí sezonu

26.10.2017 14:19

ČEZ Motor s Benátkami prohrával 0:2, pak dal pět gólů a vyhrál

25.10.2017 20:24

V Chomutově se nechytl, mladý Rob je zpátky v ČEZ Motoru

23.10.2017 20:14