K vyrovnání chybělo málo, ale z Brna s prázdnou

BRNO/ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.11.2010 21:51

Třízápasovou sérii na hřištích soupeřů zahájili dnes hokejisté českobudějovického Mountfieldu v Brně. Po prohře 4:3 (0:1, 4:0, 0:2) odjeli s prázdnou.

V jihomoravské metropoli začali Jihočeši dobře, šli do vedení, které udrželi do první přestávky. Ve druhé třetině ale přišel brněnský uragán, jenž vyústil ve čtyřgólovou nadílku. Vypadalo to, že je utkání rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Ve třetí třetině totiž českobudějovičtí hokejisté zápas dvěma góly zdramatizovali a o bodový zisk je připravila smůla - dvakrát jejich střely totiž zastavila branková konstrukce.

Branky a nahrávky: 29. Hubáček (Erat, Dopita), 31. Brabenec (Malec, Mojžíš), 36. Hruška (Houdek), 38. Brabenec (Protivný, Kvapil) - 7. Kuchejda (Mertl), 46. Kotaška (Mikeska), 52. Vydarený (Martynek). Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Rozlílek, Lhotský. Diváků: 7200 (vyprodáno).

HC Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík - Bičánek, Protivný - Mojžíš, Malec - Zubíček - Erat, Dopita, Hubáček - Balej, Hruška, Kvapil - Jar. Svoboda, Huml, Veselý - Jak. Svoboda, Brabenec, Dlouhý.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Jank, Snopek, Vydarený, Kotaška, Klement, Šulc - Pšurný, MIkeska, Šimánek - Květoň, Gulaš, Langhammer - Martynek, Kašpařík, Podlešák - Pletka, Mertl, Kuchejda - Červený.