Dynamo opět zklamalo, nestačilo na Mladou Boleslav

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 15.11.2010 20:35

V posledním domácím zápase podzimní části Gambrinus ligy podlehli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama týmu Mladé Boleslavi 1:3 (0:2). Úplně poslední zápas tohoto roku odehrají Jihočeši tento víkend na hřišti pražské Sparty.

Do dnešního zápasu přitom domácí hráči vstoupili velmi dobře a už ve třetí minutě měli šance Mezlík a zejména kapitán Lengyel, který však s vyloženou příležitostí naložil prachbídně a branku vůbec netrefil. V 17. minutě však aktivitu Jihočechů ustřihl Opiela, který napřáhl za vápnem a nádherně trefil k levé tyči Kučerovy branky - 0:1. O čtrnáct minut později Mendy nehlavičkoval Lengyela a Kulič s přehledem zvýšil na dvoubrankový náskok. Dynamo se sice snažilo, ale přestalo se mu dařit, chyběl pohyb. Naproti tomu ve 62. minutě přišlo rychlé vysunutí Kuliče, který si počínal opět suverénně a nedal brankáři domácích šanci - 0:3. Osm minut před koncem byl ve vápně faulován Ondrášek a Otepka z penalty už jen upravil na konečných 1:3.

Branky: 83. Otepka (pen.) - 17. Opiela, 32. Kulič, 61. Kulič. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Čecháček. ŽK: Stráský - Řezníček, Fabián, Procházka, Johana. Diváků: 2313.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Laštovka , Lengyel (K), Žižka, Riegel - Černák - Stráský (65. Šíma), Rakovan (46. Pecka), Otepka - Mezlík, Ondrášek.

FK Mladá Boleslav: Miller - Johana, Rolko, Procházka, Fabian - Mendy, Opiela (81. Kysela), Kúdela, Šírl - Kulič (K) (87. Táborský), Řezníček (90. Dimitrovski).