Čeští hokejisté do 20 let porazilo Rusko

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.11.2010 22:12

Českobudějovická Budvar Aréna dnes hostila utkání turnaje čtyř týmů do 20 let, v němž hokejisté České republiky porazili tým Ruska 6:3 (1:0, 2:3, 3:0). Střelecky se v utkání zaskvěl český reprezentant, 17letý Dmitrij Jaškin, nejmladší hráč na ledě, autor tří gólů.

V úvodní části šli Češi do vedení v 19. minutě, kdy Jaškin bez přípravy prostřelil Ivannikova v brance Ruska. Ve druhé třetině se naši hokejisté sice ubránili 20 vteřin trvající přesilové hře pět na tři i následné pět na čtyři, ale ihned po jejím skončení vyrobil hrubku obránce Kousalík, který přihrál přímo na hokejku Alševskimu, jenž přihrál Antipovovi, pro něhož nebyl problém vyrovnat na 1:1. Češi šli znovu do vedení při přesilové hře, ovšem za necelou minutu bylo znovu srovnáno. Pak jsme opět využili přesilovku, ale Rusové i potřetí stihli vyrovnat. V závěrečné dvacetiminutovce ovšem čeští mladíci nasázeli soupeři další tři branky a ten se nezmohl na žádnou odpověď. Svůj den měl zejména již zmíněný Jaškin, jenž svůj hattrick zkompletoval v 48. minutě.

Branky a nahrávky: 19. Jaškin (Holík), 30. Jeřábek (Holík), 33. Jaškin, 45. Tůma (Orsava), 48. Jaškin, 51. Marosz (Heřman) - 25. Antipin (Alshevskiy Stanislav), 30. Antipin (Potekhin, Solovyev), 35. Apalkov (Solovyev, Antipin). Rozhodčí: Hribík, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7, využití: 2:0. Diváků: 876.

Česko: Mazanec - Jank, Jeřábek, Kousalík, Řezníček, Šenkeřík, Matějíček, Vachovec, Sova - Tůma, Hlinka, Orsava - Jaškin, Holík, Rachůnek - Havlík, Marosz, Vondráček - Heřman, Bulíř, Jonák.

Rusko: Ivannikov (51. Čeští Shilin) - Yakovlev, Marchenko, Kalashnikov, Silnitskiy, Isangulov, Gorechishnikov, Gavrilenko, Antipin - Alshevskiy Y., Kartaev, Alshevskiy S. - Sander, Torchenyuk, Gusev - Goldenkov, Tochitskiy, Konozov - Potekhin, Apalkov, Solovyev.

Nejlepší hráči: Hlinka - Apalkov.