Mountfield si otevřel střelnici, nasázel Kladnu sedmičku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.11.2010 21:51

Ve střelnici proměnili dnešní zápas s Kladnem extraligoví hokejisté Mountfieldu. V utkání, které připomínalo pověstnou hru kočky s myší, zvítězili vysoko 7:1 (1:1, 3:0, 3:0).

Kladno, které přijelo v roli posledního celku tabulky, nepředvedlo téměř nic a bylo jen zázrakem, že první třetinu odehrálo nerozhodně. Jihočeši šli do vedení již v páté minutě, měli řadu šancí, nevyužili ani 55 vteřin trvající přesilovou hru pěti proti třem, a tak byli v poslední minutě úvodní části potrestáni. Hosté hráli druhou přesilovku, kterou využili ke srovnání stavu 1:1.

Prostřední část však patřila nejen herně, ale na rozdíl od první třetiny i střelecky jen a jen domácím. Zcela jasně se projevila hokejová kvalita Jihočechů, kteří nastříleli tři góly. Jednou využili za sedm vteřin přesilovku, třetí gól dali dokonce v oslabení. Závěrečná část pak už jen potvrdila převahu Mountfieldu, diváci se radovali z dalších tří gólů v síti Jihočechů. Už pět minut před koncem zápasu obíhala Budvar Arénou vítězná mexiská vlna, což jasně vypovídá o tom, jak moc se domácím utkání vydařilo, zatímco hosté mají rozhodně o čem přemýšlet.

Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Snopek, Pletka), 27. Vydarený (Novák, Mikeska), 34. Langhammer (Šimánek), 39. Gulaš (Květoň), 43. Pletka (Martynek, Ptáček), 54. Květoň (Gulaš, Langhammer), 59. Šimánek (Pšurný, Mikeska) - 20. Hovorka (Stieler, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Šír - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 7:4 (z toho Snopek 2+10 - Treille 5+ do konce utkání), využití: 2:0, v oslabení: 1:0). Diváků: 4041.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný Gulaš, Langhammer, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Mertl, Červený, Podlešák - Kuchejda.

HC Vagnerplast Kladno: Falter - Drtina, Toman, Piskáček, L. Procházka, Šmach, J. Mrázek, Zeman - Patera, Kotrla, Treille - Bělohlav, Kalla, Bicek - Látal, Knotek, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle - Valský.