Mountfield porazil Spartu a opět vede extraligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 12.10.2010 23:15

Hokejisté Českých Budějovic si dnes připsali další extraligovou výhru a vyhoupli se znovu do čela tabulky. Pražskou Spartu porazili 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Sparta přijela do Českých Budějovic už bez Hlinky, Hlaváče a Ručinského, se kterými klub v minulém týdnu předčasně ukončil smlouvu, a nastoupila pouze se třemi kompletními útoky. Ani domácí ovšem nebyli kompletní, chyběli jim Kotaška, Květoň, Langhammer a Podlešák, na kterého klub uplatnil opci a tento útočník tak bude hostovat na jihu Čech až do konce této sezóny.

První třetina nepřinesla nijak záživný hokej, přestože měli domácí výhodu dvou přesilových her a hosté jedné, bylo k vidění minimum šancí. Nadšením vybuchla solidně zaplněná Budvar aréna v čase 19:50, kdy po pěkné kombinaci našel ideálně Mertl střelce Gulaše, který z prostoru mezi kruhy neomylně zavěsil.

Rozhodující krok k výhře udělali domácí na konci druhé třetiny, kdy Mikeska s Martynkem využili přesilové hry a zvýšili na 3:0. V této části hry přinesla vzruch v čase 35:59 potyčka mezi domácím Novákem a hostujícím Koreisem, ale více než o bitku se jednalo o "přetahovanou".

Do závěrečného dějství vlétla Sparta přímo raketově a dvěma trefami ve 42. a ve 44. minutě jí dal naději na zvrat Francouz Treille. Na vyrovnání už ale Pražané nedosáhli. Naopak, tři vteřiny před koncem pečetil výhru svého týmu gólem do prázdné branky Šimánek. Mountfield tak udržel domácí neporazitelnost a vrátil se do čela soutěže.

Branky a nahrávky: 20. Gulaš (Mertl), 35. Mikeska (Vydarený), 38. Martynek (Pletka, Ptáček), 60. Šimánek (Kašpařík) - 42. Treille (Bartánus), 44. Treille (Zacpálek, Pacovský).
Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:8 (plus Novák 5+ osobní trest do konce utkání - Koreis 5 + osobní trest do konce utkání), využití: 2:0. Diváků: 5024.

České Budějovice: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, J. Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Červený, Ježek.

Sparta: Pöpperle - Macholda, Gulaši, O´Brien, Hanzlík, Salcido (42. Zacpálek), Philipp - Ton, Broš, Kůrka - Bartánus, Výborný, Smoleňák - Treille, Koreis (38. Pacovský), Hromas.