Mountfield vyloupil Zlín, vede extraligu o tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE/ZLÍN - 08.10.2010 22:05

Sázet na hokejisty českobudějovického Mountfieldu se letos zatím rozhodně vyplatí! Včera si na své konto připsali již osmé vítězství, když naplno bodovali na ledě Zlína. Po výsledku 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) si vezou na jih Čech tři cenné body.

Vedoucí celek extraligy potvrdil svou aktuální výtečnou formu i na Moravě. Již ve 31. vteřině byl sice vyloučen Snopek a ve 48. vteřině dostal Mikeska osobní desetiminutový trest, ale s Jihočechy to nijak neotřáslo a hráli s domácími vyrovnanou partii. A v 18. minutě udeřili. Po krásné kombinaci se střelou k pravé tyči Sedláčkovy branky prosadil právě "hříšník" Mikeska.

Jak první třetinu končili, tak stejně druhou třetinu Českobudějovičtí zahájili. Tedy gólem! Na dvoubrankový rozdíl zvýšil ve 22. minutě nejproduktivnější hráč Mountfieldu Roman Pšurný. Ve 24. minutě se naplnil rozporuplný večer Michala Mikesky, protože v této chvíli obdržel trest 5+ do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Další průběh utkání tak sledoval již jen v roli diváka. Jihočeši dlouhé oslabení přežili bez úhony a díky tomu udrželi do třetí třetiny dvoubrankové vedení.

Závěrečná část byla brankově nejbohatší. Zlín se prosadil poprvé zásluhou Lešky ve 47. minutě, ale Mountfield kontroval o tři minuty později, kdy využil další přesilovku kapitán Ptáček. Tři minuty před koncem utkání zdramatizoval zápas svým gólem Balaštík, ale to bylo ze strany domácích vše. K vyrovnání jim v poslední minutě nepomohla ani hra bez brankáře.

Branky a nahrávky: 47. Leška (Hamrlík, Galvas), 57. Köhler (Balán) - 18. Mikeska (Gulaš, Melichar), 22. R. Pšurný (Kuchejda), 50. Ptáček (Martynek, Novák). Rozhodčí: Hrubý, Polák - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:9 ( z toho Mikeska 10, 5 + do konce), využití: 0:2. Diváků: 4218.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Finsterle - Holík, Roman Vlach, F. Čech.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Roman Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka - Michal Pšurný, Červený, Ježek - Burian.