Kometa "kousala", ale body zůstaly na jihu Čech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.10.2010 00:56

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu si ve středu připsali na své konto další extraligovou výhru, když na domácím ledě porazili brněnskou Kometu po boji 3:2 (1:2, 1:0, 1:0).

Zápas začali Jihočeši velkým náporem, který přinesl gólové vyjádření již po 58 vteřinách, kdy své sólo proměnil střelou mezi Hoviho nohy Mertl. I poté měli více ze hry domácí, ale hned první útočný pokus Komety ve 4. minutě mohl skončit gólem. Kvapil krásně vyslal za obránce Hrušku, ale ten v nájezdu na Kováře neuspěl. Ten kapituloval v 11. minutě, kdy Balej bruslí tečoval střelu Hrušky - 1:1. A to nebylo ze strany hostů ještě vše. Přišla 15. minuta, z tlaku před brankou se prosadil Jaroslav Svoboda, který se chopil několikrát odraženého puku a překonal ležícího Kováře. Brno tak vedlo 1:2.

Ve druhé třetině toho diváci příliš zajímavého neviděli. Po gólu volaly hlavně šance Brna, ale domácí naděje držel gólman Kovář. V samém závěru, už ve 40. minutě, si však zakřičeli gól domácí příznivci, protože po kombinaci s Martynkem překonal Hoviho Pletka.

V závěrečné části to byl především boj, jehož rozuzlení přinesla 49. minuta. Michal Mikeska nabruslil v obranném pásmu Brna mezi kruhy a po ledě mezi betony překonal hostujícího gólmana. A přišel infarktový závěr! V poslední minutě sáhli hosté ke hře bez brankáře, šest vteřin před koncem nastřelili tyčku, rozhodčí zkoumali video, ale branka to nebyla. Tři body tak zůstaly na českobudějovickém ledě.

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Snopek), 40. Pletka (Martynek), 49. Mikeska (Šimánek, Vydarený) - 11. Balej (Hruška), 15. Svoboda (Huml). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 2:3, bez využití. Diváků: 4439.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Mertl, R. Pšurný - Martynek, Kašpařík, Pletka - M. Pšurný, Červený, Podlešák, Ježek.

HC Kometa Brno: Hovi - Protivný, Stehlík, Houdek, Zubíček, Richter, Malec, Mojžíš, Balej - Hruška, Kvapil, Erat - Brabenec, Hubáček, Jaroslav Svoboda - Veselý, Huml, Jakub Svoboda - Procházka, Pospíšil, Dlouhý.