Jihočeši pokořili v Praze Slavii, získali cenné tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - 21.09.2010 22:27

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu potvrdili dobrý výkon proti Plzni a v dnešním zápase v pražské O2 areéně porazili domácí Slavii 3:1. V dalším kole přivítají na svém ledě v pátek od 17:30 hodin Mladou Boleslav.

Základ k dnešnímu úspěchu položil brankář Jakub Kovář, který udržel v prvních dvou třetinách čisté konto. Českobudějovičtí se dostali do vedení 2:0 díky brankám Michala Mikesky při přesilovce v 10. minutě a Romana Pšurného ve 32. minutě. Domácí zápas zdramatizovali v 57. minutě, kdy snížil Branda. Minutu a deset vteřin odvolala Slavia brankáře a začala hrát power play, ale při něm chybovala a Šimánek šest před závěrečnou sirénou do prázdné branky potvrdil cenné vítězství Jihočechů.

Branky a nahrávky: 57. Branda (Vašíček, Vondrka) - 10. Mikeska (Vydarený, Snopek), 32. Pšurný (Vydarený, Podlešák), 60. Šimánek (Kašpařík). . Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Jelínek.. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3025.

HC Slavia Praha: Kopřiva (od 19. Slipčenko) - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Roth, Špelda, Vašíček, Žižka - Branda, Endál, Holec, Jaškin, Jelínek, Krenželok, Micka, Růžička, Sklenář, Svoboda, Štefanka, Tomica, Vondrka

HC Mountfield: Kovář - Melichar, Novák, Ptáček, Snopek, Šulc, Tůma, Vydarený - Červený, Gulaš, Kašpařík, Kuchejda, Květoň, Langhammer, Mertl, Mikeska, Pletka, Podlešák, Pšurný, Šimánek