Dynamo přišlo v Edenu o vítězství v 93.minutě

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - 22.08.2010 19:23

Neuvěřitelnou hrubou chybou v nastaveném čase přišli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama o vítězství v 6. kole Gambrinus ligy. V Edenu remizovali s domácími Bohemians 1905 2:2, přitom v poločase vedli o dva góly.

Hosté začali velmi dobře, již ve třetí minutě Hudson trefil tyč, když mu přihrával Otepka. V 9. minutě nemohl domácí Moravec uvěřit, jak obrovskou šanci zmařil. Naběhl si dobře na zadní tyč, kam také přiletěl centr, ale místo toho, aby okamžitě z několika kroků střílel, míč zpracoval, a poté zakončil vedle.

První gól zápasu padl v 19. minutě. Domácí chybovali v rozehrávce, když chtěli rychle vyvézt balon. Míč darovali vracejícímu se Hudsonovi, jenž okamžitě poslal kolmici na hranici vápna Ondráškovi a ten levačkou pěkně k levé tyči otevřel skóre utkání. Stejný hráč si připsal i druhou trefu Dynama, a to ve 27. minutě. Domácí znovu zničil rychlý brejk Budějovic. Otepka našel pěknou uličkou na levé straně Hudsona, který s míčem vnikl do šestnáctky a přihrál po zemi před bránu Ondráškovi. Domácí obránci zaváhali s odkopem a Ondrášek snadno přehodil ležícího Sňozíka.

Vedení o dvě branky v poločase, to snad ani nikdo z Jihočechů nečekal. Po přestávce však přišel tlak Bohemians, který vyústil v brankuv 65. minutě. A byl to hodně kuriózní gól! Zleva letěl centr na úroveň značky pokutového kopu, kde se srazil boxující Kučera se Škodou, míč spadl jen k Moravcovým kopačkám. Jeho střelu vykopává jeden z obránců Dynama, bohužel však znovu k Moravcovi, který se napodruhé již nemýlí a snižil na 1:2.

A pak už přišel infarktový závět zápasu. Rozhočí ho nastavil o tři miuty a právě v 93. minutě vyrobilo Dynamo neuvěřitelnou hrubku, za obranou se zjevil Kaufman, obešel Kučeru a z úhlu napálil míč do sítě. Vyrovnávací gól padl v posledních sekundách!
Branky: 65. Moravec, 90. Kaufman - 19. a 27. Ondrášek.