Dynamo přivezlo z Mladé Boleslavi cenný bod

MLADÁ BOLESLAV/ČESKÉ BUDĚJOVIC - 23.07.2010 20:30

Také v druhém kole nejvyšší fotbalové ligy Dynamo České Budějovice remizovalo. Za remízu 1:1 minulý pátek přivezlo bod z Mladé Boleslavi, která byla po celý zápas jasně lepší, ovšem v brance hostů stál vynikající Pavel Kučera, který kryl hned několik vyložených šancí domácích.

Oproti utkání s Libercem došlo v sestavě Jihočechů ke dvěma změnám, místo Jasanského nastoupil v záloze Hudson a v útoku hrál Sedláček, ačkoli byl v úvodní sestavě nahlášen Ondrášek.

Ospalé tempo zápasu dostalo první impuls v 19. minutě, kdy odehrál míč ležérně Hudson přímo na kopačky Táborského, který vzápětí z hranice velkého vápna trefil nádherně pod břevno.

"Vystihl jsem odehraný míč a snažil se trefit na zadní tyč. Zaplaťpánbů to tam spadlo,“ okomentoval o přestávce svoji trefu Táborský.

Ani obdržená branka však Jihočechy neprobudila, naopak v 35. minutě se v obrovské šanci ocitl domácí Bulut, který šel sám na Kučeru, ten však skvěle vyrazil nohou. A to byl začátek Kučerova famózního představení, které pokračovalo i ve druhém poločasu.

Do toho však nejdříve lépe vkročili Jihočeši, když ve 52. minutě svým důrazem vybojoval míč Sedláček, Pecka z první nádherně uvolnil Benáta a ten střelou, která se odrazila od pravé tyče do branky, srovnal na 1:1.

"Přihrávku Pecky jsem čekal a naštěstí jsem stihl vystřelit dříve, než mě obránce mohl zblokovat,“ uvedl šťastný střelec.

O minutu později České Budějovice znovu zahrozily, Sedláček se ocitl sám před brankářem Millerem, ten byl ale u míče dříve.

A pak už to byl koncert Pavla Kučery. Postupně kryl střely Kaliny v 60. minutě, Chramosty v 64. a 69., Kaliny v 70. minutě. O pět minut později sice skóroval mladoboleslavský Řezníček, ale z ofsajdové pozice, tudíž branka nemohla platit. O deset minut později vytáhl Kučera další fantastický zákrok proti Sylvestreho tečované střele, a tak se na skóre zápasu již nic nezměnilo.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 1:1 (1.0), branky: 19 Táborský - 52. Benát. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pospíšil, T. Kovařík. Žluté karty: Johana. Diváků: 3086.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Johana, Brunclík - Mendy, Sylvestre, Opiela, Táborský (75. M. Sedláček) - Bulut (68. Řezníček), Kulič (55. Chramosta). Trenér: Stanner.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Jarabica, Žižka - Hudson (82. Ondrášek), Černák, Otepka, Benát (90. Riegel) - Pecka, T. Sedláček (71. Mezlík). Trenér: Šilhavý...